Датагруп відбере шматок китайського інтернет-пирога у РФ

20 травня 2016, 13:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Побудувавши власний канал до Китаю, український оператор вступив у боротьбу за багатомільйонний і зростаючий ринок

Датагруп оголосила про запуск інтернет-каналу Франкфурт-на-Майні – Хоргос (кордон Казахстану та Китаю) з пропускною здатністю 10 Гбіт/с. Підприємство уклало угоду з оператором ChinaTelecomGlobal, запропонувавши одну з найкоротших транзитних магістралей між Європою та Китаєм.

Відео дня

За словами керівника проекту з розвитку міжоператорського бізнесу Датагруп Сергія Одинця, новий маршрут входить в п’ятірку найкоротших інтернет-каналів на даному напрямку. Решту побудували оператори з Російської Федерації (РФ). За його словами, чим коротший інтернет-канал, тим менші затримки в передачі даних і тим більше трафіку можна передавати. Подібні параметри вкрай важливі для банківських і фінансових установ.

Президент Датагруп Олександр Кардаков зазначив, що 80-90% міжнародного трафіку між Гонконгом і Франкфуртом-на-Майні проходить підводними мережами поблизу Індії. Такий шлях не є найкоротшим і найоптимальнішим.

Сергій Одинець повідомив, що над новим інтернет-каналом Датагруп працювала кілька років і вклала в цей проект приблизно $2 млн. Оператор розраховує окупити ці кошти впродовж трьох-п’яти років. В подальшому компанія має намір побудувати ще кілька каналів на Китай через Азербайджан і Іран.

За даними аналітиків обсяг ринку транзитного інтернет-трафіку на Китай складає близько $500 млн щомісяця, зазначив Сергій Одинець. За прогнозами, до 2020 року обсяг трафіку до цієї країни зросте на 40%.

В березні цього року Датагруп розгорнула нову міжнародну волоконно-оптичну мережу пропускною спроможністю 200 Гбіт/с. Канал з’єднав вузли зв’язку компанії в Києві та Франкфурті (Німеччина), його довжина становить 1783 км. Цей канал став частиною проекту REAL (Rapid Europe Asia Link) — магістральної мережі між Китаєм і Західною Європою. Його учасниками стали Датагруп, Казахтелеком і Квант-Телеком.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X