Компанія Coolest Cooler закрилася через «торгову війну» між Китаєм і США. П’ять років тому вона зібрала на Kickstarter $ 13 млн

11 грудня 2019, 15:01

Компанія не зможе доставити замовлені холодильники 20 тисячам своїх донорів.

Виробник переносних холодильників і колишній рекордсмен Kickstarter компанія Coolest Cooler закривається. Причиною закриття в компанії назвали торгову війну між США і Китаєм, повідомляє The Verge .

Відео дня

У Coolest Cooler стверджують, що введення 25% мита на імпорт комплектуючих з Китаю завдало серйозної шкоди виробництву.

Про закриття компанії СЕО Coolest Cooler Райан Греппер повідомив в офіційному листі.

«Це завдало нищівного удару по нашому бізнесу. Я знаю, що багато хто з вас так чи інакше відчували це або як споживачі, або як малі підприємства », - зазначив Греппер.

Через закриття компанії 20 тисяч людей не отримають замовлені холодильники. Вони заплатили по $ 185 за сам пристрій і ще $ 15 за доставку.

Компанію Coolest Cooler називали «королем Kickstarter» - в 2014 році їм вдалося зібрати $ 13 млн за допомогою краудфандінга, ненадовго встановивши рекорд майданчика. Компанію підтримали 60 тисяч донорів. Проєкт досі займає друге місце за величиною зборів на Kickstarter.

Влада штату Орегон зобов'язали компанію виплатити спонсорам по $20 компенсації. Coolest Cooler повинен розплатитися з замовниками до 6 червня 2020 року.

Нагадаємо, що через торгової війни з Китаєм, держструктурам США заборонено купувати обладнання китайських Huawei і ZTE . Американські компанії можуть співпрацювати з Huawei тільки по ліцензіях від уряду США .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X