Стоп-сигнал. У США набула чинності заборона на придбання держструктурами обладнання Huawei і ZTE

13 серпня 2019, 10:14

В американському «чорному списку» для державних установ і компаній опинилися Huawei, ZTE, їх «дочки» і ще чотири компанії

Сьогодні, 13 серпня, набула чинності заборона на придбання державними відомствами та компаніями США обладнання китайських компаній Huawei, ZTE і ряду інших. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У список китайських компаній потрапили також дочірні структури Huawei і ZTE, а також компанії Hytera Communications Corporation, 34 Hangzhou Hikvision Digital Technology Company і Dahua Technology Company.

Керівники американських відомств протягом двох років, починаючи з 13 серпня 2019 року, можуть у разовому порядку порушити заборону, однак у цьому випадку вони повинні обґрунтувати свою позицію у відповідних комітетах американського Конгресу.

У травні поточного року Федеральний резерв США випустив повідомлення, в якому говорилося: "Уряд США визначив, що є серйозні підстави вважати, що Huawei була залучена до діяльністі, яка суперечить національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів".

68 філій Huawei у 26 країнах і регіонах світу також потрапили у відповідний "чорний список", оскільки вони можуть бути задіяні "в діяльності, що суперечить національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів".

Рішенням американської адміністрації Huawei також позбавляється права на придбання у США компонентів і технологій для своєї продукції.

Спостерігачі розглядають введені Вашингтоном обмеження для китайських компаній, зокрема, Huawei, як один із напрямків "торгової війни" між США і Китаєм.

Так, президент Дональд Трамп на початку серпня заявив, що забороняє будь-які форми співробітництва Huawei з американськими партнерами у відповідь на оголошені Пекіном обмеження для китайських компаній на закупівлю в США американської сільськогосподарської продукції.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США перенесла на невизначений термін видачу ліцензій американським компаніям, які хочуть працювати з обладнанням китайської компанії Huawei.

Показати ще новини
Радіо НВ
X