Білорусь планує запустити авіарейси до Херсону

26 вересня 2017, 13:55
Обласне комунальне підприємство Херсонські авіалінії веде переговори з авіакомпанією Бєлавіа (Білорусь) про запуск чартерного сполучення з Гомелем на період літньої навігації 2018 року

Про це повідомила прес-служба Херсонської обласної ради.

"Цей маршрут особливо затребуваний у жителів не тільки Гомельської області, а й всієї Білорусі. Чимало білорусів відпочивають на чорноморському і азовському узбережжях Херсонщини. А проблема придбання влітку квитка на море коштує для білорусів особливо гостро", - сказав голова Гoмельскoгo обласного виконавчого комітету Володимир Двoрнік.

Відео дня

За словами заступника директора департаменту авіації Міністерства транспорту і комунікацій Білорусі Ірини Морозової, основним питанням в переговорах є встановлення доступною вартості перельоту для пасажирів.

"Щоб знизити ціну на квитки, ми запропонували українським колегам розглянути питання про введення певних преференцій для нашого перевізника, наприклад, зменшити вартість обслуговування рейсу в Херсоні. Як тільки ми знайдемо порозуміння з комерційної складової, всі інші деталі по організації регулярного авіасполучення будуть улагоджені в робочому порядку", - зазначила Морозова.

У свою чергу директор Херсонських авіаліній Віталій Кучерук відзначає певні розбіжності в цьому питанні з представниками білоруського авіаперевізника.

"Щоб авіаційне сполучення було конкурентоспроможним, вартість перельоту може бути дорожча не більше 25-30 % у порівнянні з наземними способами пересування. Саме це викликає певну обережність у представників Бєлавіа", - йдеться в повідомленні Херсонської облради.

Разом з тим Кучерук зазначив, що цей маршрут - дуже перспективний, так як в Херсонській області знаходиться багато дитячих курортів, добиратися до яких наземним транспортом вкрай важко.

За його словами, у зв'язку з цим запускати нове авіасполучення необхідно якомога раніше, розглядаючи можливість залучення не тільки Бєлавіа, а й інші перевізники.

Нагадаємо, Бєлавіа ще з серпня веде переговори щодо відкриття регулярних рейсів Мінськ - Херсон.


Білоруська авіакомпанія Бєлавіа створена в 1996 році. Основні рейсові та чартерні міжнародні польоти здійснює з Національного аеропорту Мінськ.

Компанія має 17 представництв в країнах ближнього і далекого зарубіжжя, є членом міжнародної організації авіаперевізників - IATA.


Херсонські авіалінії займаються управлінням аеропорту Херсон, котрі володіють штучної злітно-посадковою смугою довжиною 2 500 м і шириною 42 м, магістральними та допоміжними руліжними доріжками, комплексом радіотехнічних споруд засобів забезпечення польотів, а також аеродромних, аеровокзальним і наземним комплексами.

Аеропорт має пропускну здатність 400 пасажирів на годину і може обслуговувати судна Boeing-737, Airbus-319/320/321, Ту-134/154, Як-42, Ан-12/24/26/148, а також вертольоти всіх типів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X