Бердянський морпорт втратив третину вантажопотоку через будівництво Керченського мосту

13 жовтня 2017, 10:14
Адміністрація морських портів (АМПУ) повідомила про зниження на третину вантажопотоку в Бердянському морпорту через будівництво Керченського мосту

Про це повідомив виконуючий обов'язки голови АМПУ Райвис Вецкаганс, передають Українські Новини.

"По цифрах ми бачимо, що у нас є падіння на третину в Бердянську. Ця ситуація пов'язана дійсно з Керченським мостом і з рішенням вантажовласників переорієнтувати вантажопотоки на інші порти", - заявив Вецкаганс.

Відео дня

У той же час він зазначив, що обмеження по осаді і по висоті, встановлене російською стороною в зв'язку з будівництвом мосту, ніхто не змінить, тому все залежить від рішення вантажовласників.

Він також додав, що з'явилася інформація про те, що на 3 дня прохід буде закритий взагалі.

Раніше повідомлялося, що Росія заборонила рух всіх кораблів і суден, за винятком кораблів і суден Військово-морського флоту РФ, кораблів і судів федеральних органів безпеки РФ, а також судів, що беруть участь в процесі будівництва Керченського мосту.

Пізніше в Мінінфраструктури заявляли про те, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченський мост.

Міністерство закордонних справ України також направило російським колегам ноту в зв'язку з одностороннім рішенням Москви обмежити рух суден через Керченську протоку.

Нагадаємо, 27 серпня в Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського мосту Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Пізніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів заявив, що будівництво Керченського мосту в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами.

29 вересня президент України Петро Порошенко віддав доручення направити в суд позов щодо Російської Федерації через будівництво Керченського мосту в Криму.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X