Банківські рахунки Артемсолі заарештували

3 листопада 2017, 11:50
Рахунки державного солевидобувного підприємства Артемсіль заарештовані

Про це повідомляється у прес-релізі держпідприємства.

Рахунки держпідприємства були паралізовані ввечері 2 листопада. Арешт проведений в рамках виконавчого провадження на стягнення з держпідприємства Артемсіль 70,5 млн грн штрафних санкцій в результаті порушення умов договору з компанією КПВІ Пам'ять у період з 2014 по 2015 рік. Повідомляється, що робота підприємства може бути паралізована.

Відео дня

"На даний момент виконавча служба не повідомила належним чином Артемсіль про відкриття виконавчого провадження, що є порушенням ст. 28 закону України і ст. 19 Конституції України. Згідно з отриманою вчора ввечері інформації з банків, які обслуговують рахунки підприємства, відкрито виконавче провадження про примусове виконання та винесено постанову про арешт майна Артемсіль, - йдеться у прес-релізі.

Таким чином, в результаті судових тяжб між КПВІ Пам'ять і Артемсіль, держпідприємство має виплатити штраф у сумі 63,95 млн грн, судовий збір - 172,5 тис. Г рн і виконавчий збір - 6,4 млн грн. У свою чергу, Артемсіль звернулася з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України на винесені судові рішення.

На підприємстві заявили, що в ході тривалих судових розглядів Артемсіль "відстоювала позицію визнання договору з КПВІ Пам'ять недійсним через порушення антикорупційного законодавства.

Також Артемсіль зверталася до Комітету Верховної Ради з антикорупційної політики з проханням сприяти у вирішенні цього питання.

"Спірний договір про пуско-налагоджувальних роботах між КПВІ Пам'ять і Артемсіль був укладений 28 жовтня 2005 на термін більш ніж 11 років. На момент укладення в договорі встановлена орієнтовна сума - 16,06 млн грн, яка 20 червня 2014 року збільшено до 63, 95 млн грн. Згідно з умовами договору, в результаті порушення в 2014 -2015 роках держпідприємством своїх зобов'язань стало можливим стягнення з підприємства 63,95 млн грн ", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Артемсіль доводила в суді, що вказаний договір суперечить інтересам держави. У Артемсолі також додали, що договір був створений з метою створення штучної заборгованості держпідприємства перед компанією.

"Підписання договору і доповнень, протоколів до нього здійснювалося особами, які пов'язані між собою корпоративними інтересами і родинними зв'язками, що може вказувати на їх особисту зацікавленість", - йдеться в прес-релізі.

Відзначається, що керівництво державного підприємства вживає всіх можливих заходів щодо попередження списання коштів. Вже направлені звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції, прокуратуру Донецької області, НАБУ, повторно в комітет Верховної Ради з антикорупційної політики та голові Донецької ОДА з проханням посприяти у вирішенні цього питання.

У держкомпанії відзначили, що в разі списання з рахунків ДП вищевказаних штрафних санкцій може бути поставлено під загрозу виконання соціальних зобов'язань. Проте керівництвом підприємства вживаються заходи, спрямовані на своєчасну виплату працівникам Артемсолі "заробітної плати та виконання всіх фінансових зобов'язань.

Нагадаємо, журналісти Схем з'ясували, що приватні фірми заробляють на продажі солі, купуючи її за безцінь у державного монополіста Артемсіль, а потім продаючи її на тендерах державі по два-три рази вищими цінами.

Ситуацією на Артемсолі зацікавилося Національне антикорупційне бюро, яке порушило кримінальну справу і перевіряє роботу держпідприємства.

У лютому минулого року НАБУ провели обшук на державне підприємство Артемсіль в місті Соледар Донецької області.


Артемсіль - підприємство з видобутку та реалізації кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Його виробничі потужності розташовані в Соледарі (Донецька обл.). Підприємство експортує продукцію в 19 країн. Близько 35% продукції компанії реалізується в Україні, а решта - за кордон (дані за 2016 рік).

Показати ще новини
Радіо НВ
X