Альфа-Банк купив Укрсоцбанк

31 жовтня 2016, 18:10
31 жовтня ABH Holdings S. A. (ABHH), яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку Україна (через холдингову компанію ABH Ukraine Limited (ABHU)) та UniCredit Group (UCG) оголосили про завершення операції з передачі 99,9% Укрсоцбанку, активу UCG в Україні, в обмін на миноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9%

Про це Альфа-Банк повідомив у своєму прес-релізі.

Відзначається, що в результаті операції, присутня в 17 країнах італійська банківська група UniCredit Group, стала міноритарним акціонером ABH Holdings S. A., інвестиційної холдингової компанії Альфа-Груп зі штаб-квартирою в Люксембурзі.

Відео дня

Крім того, рада директорів ABHH увійде Андреа Маффеццони (Andrea Maffezzoni), директор по стратегії, розвитку бізнесу та M&A групи UniCredit.

"Угода, безсумнівно, призведе до появи в Україні сильного гравця на об'єднаній платформі двох банків", - цитують в прес-службі слова голови наглядової ради міжнародного консорціуму Альфа-Груп Михайла Фрідмана.

За його словами, Альфа-Груп має намір боротися за лідерство на ринку України за рахунок підвищення рівня технологій, зниження вартості послуг і т.д.

Нагадаємо, що в серпні стало відомо, що Альфа Банк і Укрсоцбанк утворюють третє по потужності об'єднання банків в Україні.

Пізніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України 8 вересня 2016 надав дозвіл компанії ABH Holding SA на придбання акцій Укрсоцбанку в розмірі, що перевищує 50% голосів у вищому органі управління банку.

12 жовтня Національний банк України (НБУ) погодив власникам ABH Holding SA Михайлу Фрідману, Герману Хану, Петру Авену та Олексію Кузьмічову опосередкованого придбання істотної участі в Укрсоцбанку.

Станом на 1 липня 2016 року активи Альфа Банку та Укрсоцбанку становили 92,6 млрд гривень. Таким чином, два банки сукупно займають 4 позицію серед банків України. На першому місці Приватбанк з активами в 268,8 млрд гривень, на другому – Ощадбанк (185 млрд гривень), на третьому – Укрексімбанк (152,7 млрд гривень).

Показати ще новини
Радіо НВ
X