В уряді запевнили, що рішення Бундестагу щодо Північного потоку-2 не дасть обійти спільне законодавство ЄС — ЗМІ
Ухвалене в німецькому Бундестазі законодавство не дає «зеленого світла» для добудови газогону Північний потік-2 без виконання вимог спільного законодавства Євросоюзу.
Про це Європейській правді розповіли представники українського уряду, знайомі з ходом переговорів між Україною та Німеччиною щодо цього питання.
Урядовці запевнили, що ухвалене законодавство не дає «зеленого світла» для добудови газогону Північний потік-2 без виконання росіянами вимог «третього енергопакету», тобто спільного законодавства ЄС.
Про те, що ухвалений німецьким парламентом закон відповідає вимогам європейської директиви, заявив, зокрема, прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
«Уряд України вітає імплементацію Бундестагом Газової директиви ЄС 1:1 (відповідно до оригіналу — ЄП)», — написав він.
Як пояснила ЄП радниця прем'єра Світлана Заліщук, у середу, перед остаточним голосуванням, у Берліні перебувала з візитом делегація з представників Міненерго, РНБО та НАК Нафтогаз, які обговорили з партнерами деталі імплементації директиви.
«В німецькому уряді нас запевнили, що жодних відхилень від європейських правил немає. Директива ЄС впроваджена без змін. А у разі, якщо німецький незалежний регулятор все ж надасть виняток для нового російського газогону, ми маємо всі шанси для оскарження цього рішення, зокрема в Суді ЄС, і ми маємо підтримку цієї позиції з боку Єврокомісії», — заявила Заліщук.
У середу, 13 листопада, німецький Бундестаг прийняв поправки, які дозволять газопроводу Північний потік-2 обійти газову директиву ЄС.
Зміни, внесені в газову директиву ЄС, передбачають, що оператор трубопроводу повинен бути незалежний від постачальника газу — Газпрому, а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для інших операторів.
Раніше Україна заявляла про намір оскаржити рішення, що дозволяє обійти обмеження нової газової директиви ЄС для газопроводу Північної потік-2, якщо воно буде прийнято.
Напередодні Данія дозволила будівництво на ділянках, що перебувають під її контролем.
Відповідно до початкового графіка, Північний потік-2 мав запрацювати до кінця 2019 року, коли закінчиться термін дії угоди про транзит російського газу через Україну.
Німеччина наполягає на запуску Північного потоку-2 тільки в тому випадку, якщо Газпром продовжить транзит газу через ГТС України.
Трубопровід протяжністю 1225 км під Балтійським морем повністю належить російському Газпрому.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.