В Україні 16 млн абонентів не можуть користуватися 3G і 4G зв’язком — експерти

19 червня 2019, 16:02

Операторам поки недоступні низькочастотні діапазони, в яких буде значно дешевше і ефективніше будувати 3G і 4G

В Україні 16 млн абонентів не можуть скористатися 3G і 4G зв’язком через відсутність у сільській місцевості відповідних станцій, які проводять сигнал, заявив керівник сектора IT і Телеком BRDO (Офіс ефективного регулювання) Олександр Кубраков. Про це повідомляє УНІАН.

Відео дня

«В Україні понад 16 млн абонентів, в основному, в сільській місцевості, без 3G і 4G зв’язку, і близько 26 млн осіб, які виїжджаючи за місто, стикаються з такими ж проблемами. Є 2G, але не більше», — зазначив він.

За словами Кубракова, це відбувається тому, що в Україні немає базових станцій, які підтримували б таку швидкість зв’язку. Кубраков повідомив, що в Європі 4G зв’язок отримують понад 90% населення.

При цьому він зазначив, що основною причиною відставання України в розвитку зв’язку є неактуальне регуляторне поле, яке не забезпечує поширення сучасних технологій.

«Причини — економічна невигідність для операторів, оскільки витрати великі на будівництво мережі… У нас найнижчі в Європі доходи від абонентів для компаній», — сказав Кубраков.

При цьому він пояснив, що зараз операторам поки недоступні низькочастотні діапазони (800−900 МГц), в яких буде значно дешевше і ефективніше будувати 3G і 4G саме в тій місцевості, де зараз їх немає. Ця відмінність, за словами представника Офісу, і дозволяє європейським країнам досягати повсюдного покриття.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X