Рішення Стокгольмського арбітражу по Укрнафті очікується не раніше 2020 року

18 червня 2019, 11:04

Фінальне рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між трьома компанії Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова з Нафтогазом може бути винесено не раніше 2020 року.

Про це свідчать дані в проекті проспекту емісії єврооблігацій України, текст якого має в своєму розпорядженні агентство Інтерфакс-Україна.

Йдеться про ініційований компаніями Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited спір з НАК Нафтогаз України.

Відео дня

"Перший раунд усних слухань у справі проходив з 1 по 18 квітня 2019 року в Лондоні. Після слухань сторони домовилися про дату подання короткої інформації - 31 липня 2019 року. Другий раунд усних слухань призначений на 18 жовтня 2019 року. Очікується, що остаточне рішення буде винесено не раніше 2020 року", - йдеться в проекті проспекту емісії.

Нагадаємо, міноритарії Укрнафти подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна в червні 2015 року. Вони, зокрема, звинувачують Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого Укрнафтою, без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні Нафтогазом і Укртрансгазом рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшення кворуму при проведенні зборів акціонерних товариств. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритаріїв до України збільшилися з $4,7 млрд до $5,4 млрд.

50%+1 акція Укрнафти належить Нафтогазу, близько 42% акцій - структурам Коломойського і Боголюбова.

Показати ще новини
Радіо NV
X