Укрнафта не змогла розподілити 6 млрд грн чистого прибутку і почала пошук глави правління

25 квітня 2019, 20:39

У 2018 році Укрнафта отримала 6,2 млрд грн чистого прибутку, але не змогла їх розподілити

Загальні збори акціонерів компанії Укрнафта не змогли розподілити чистий прибуток за 2018 рік, оскільки на сьогодні ще не оприлюднено постанову Кабміну про нормативи для компаній з державною часткою. Про це заявив глава наглядової ради Укрнафти Юрій Вітренко, повідомляє РБК-Україна.

Відео дня

Як зазначив Вітренко, Укрнафта отримала за 2018 рік 6,2 млрд грн чистого прибутку. Позиція Нафтогазу полягала в тому, щоб ці гроші максимально спрямувати на погашення податкового боргу.

Однак, зазначив представник Нафтогазу, для компаній з державною часткою існують певні нормативи розподілу прибутку.

У той же час на момент зборів акціонерів відповідне рішення Кабміну ще не було оприлюднено. Тому акціонери перенесли рішення про розподіл на наступні збори.

"Простіше кажучи, залишили прибуток нерозподіленим", - сказав він

Також наглядова рада Укрнафти починає пошук нового глави правління компанії. Вітренко підтвердив, що Марк Роллінс полише свою посаду 30 квітня і йому буде виплачена компенсація за дострокове припинення контракту.

"Поки ми тільки обговорили стратегію пошуку на посаду голови правління Укрнафти. Зауважу, що в цьому місяці закінчується термін повноважень пана Роллінса. З 1 травня повноваження голови правління виконуватиме Олег Гез. Найближчим часом у відповідності зі стратегією ми почнемо пошук кандидатів на главу правління", - сказав він.

Як повідомлялося, 28 березня акціонери Укрнафти вирішили достроково припинити повноваження чинного голови правління Марка Роллінса c 30 квітня 2019 року. Виконуючим обов'язки глави компанії з 1 травня стане заступник голови правління, виконавчий віце-президент зі збуту Олег Гез.

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів на засіданні 24 квітня має встановив базовий норматив відрахувань чистого прибутку на виплату дивідендів за підсумками 2018 роки для підприємства з держчасткою на рівні 50%.

Укрнафта є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. Нафтогазу України належить 50% +1 акція Укрнафти, групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, включаючи Ігоря Коломойського, - близько 42% акцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X