Суд відмовив підсанкційній компанії у стягненні понад $39 млн з ЗАлКу — прокуратура

10 червня 2019, 17:33

У прокуратурі Запорізької області повідомили, що запобігли безпідставному стягненню $39 млн з компанії, частка державного майна в статутному фонді якої становить понад 68%.

Зазначено, що з позовом про стягнення такої суму звернулася іноземна компанія, яка знаходиться під українськими санкціями.

"Тим самим органи прокуратури захистили державні інтереси, спрямовані на попередження незаконному виведенню капіталів за межі України. Як наслідок, за втручання прокуратури Запорізької області рішенням Господарського суду Запорізької області від 7 червня 2019 року відмовлено у задоволенні позову про стягнення $39 млн", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як пише Інтерфакс-Україна, кіпрська компанія Judson Trading Limited (Кіпр) судиться з ПАТ Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат з приводу повернення залученого підприємством в 2009 році кредиту і заборгованості по ньому на загальну суму $39,1 млн (835,1 млн грн). У червні 2015 року суд відкрив провадження у справі. Прокуратура Запорізької області заявила про вступ прокурора в цю судову справу.

ЗАлК в 2009 році підписав з Judson Trading Ltd. угоду про відкриття підприємству кредитної лінії в розмірі $31,5 млн (239,774 млн грн на той момент) терміном на один рік під 6,5% річних. Рішення про залучення позики з метою поповнення обігових коштів прийняв тодішній гендиректор комбінату. Активи комбінату в заставу не передавались. До цього ЗАлК в кінці 2004 року залучив кредит Judson Trading Ltd. на три роки на суму $40 млн.

ЗАлК раніше був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію. У 2004 році власником підприємства стала російська група "СУАЛ". У 2007 році комбінат перейшов під контроль ОК "РусАл", створеної при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛа" і швейцарського трейдера Glencore. Після тривалого судового розгляду договір купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАлКу був розірваний. Цей пакет повернули в держвласність.

Служба безпеки України у вересні 2018 року ініціювала введення санкцій проти ОК "РусАл", Judson Trading Limited і ряду іноземних громадян, причетних до знищення ЗАлКу.

68,01% акцій ПАТ "ЗАлК" знаходиться у власності Фонду держмайна України, 29,5% акцій - у кіпрської компанії Velbay Holding Ltd., яка контролюється ОК "РусАл". Прибуток підприємства за підсумками 2018 року склав 3,534 млн грн, тоді як 2017 рік воно завершило з чистим збитком 279,486 млн грн. Непогашений збиток на кінець минулого року склав більше 7 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X