Мін'юст слідом за 1,48 млрд грн стягнув ще близько $3 млн з рахунків пов'язаних з Януковичем кіпрських компаній

10 травня 2019, 11:17

Мін'юст стягнув c кіпрських компаній Erosaria LTD і Aldoza Investments Limited, пов'язаних з екс-президентом Віктором Януковичем і колишніми високопоставленими чиновниками, 55 млн грн і $1 млн.

Про це повідомила заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, передає прес-служба відомства.

"Повернення коштів на користь держави України відбулось при виконанні вироку суду про застосування спецконфіскації з примусовим вилученням у власність держави грошових коштів компаній Erosaria LTD та Aldoza Investments Limited, які містились на рахунках у АБ Укргазбанк", - зазначила Світлана Глущенко.

Відео дня

Вона уточнила, що 7 травня на депозитний рахунок Державної виконавчої служби України надійшли грошові кошти за двома провадженнями в сумі 55,343 млн грн і $1,01 млн.

Інтерфакс-Україна пише, що, згідно з інформацією в базі судових рішень, 25 лютого 2019 року до держбюджету також були перераховані 1 млрд 207,28 млн грн і 271,2 млн грн, отримані Aldoza Investment Limited і Erosaria Ltd на їх рахунки в Укргазбанку від погашення облігацій внутрішньої держпозики. Ця спецконфіскація відбулася на підставі ухвали апеляційного суду Черкаської області від 15 лютого цього року про зміну вироку Соснівського райсуду Черкас від 21 серпня 2017 року, яким спочатку передбачалося провести спецконфіскацію шляхом вилучення держоблігацій.

Дані Держказначейства свідчать, що надходження в спецфонд держбюджету від спецконфіскаціі в першому кварталі цього року становили 1 млрд 478,57 млн грн.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко повідомляв у жовтні 2017 року, що Україна конфіскувала $1,7 млрд з рахунків екс-президента Віктора Януковича і його оточення з моменту вступу в силу закону про спецконфіскацію.

За даними заступника генерального прокурора України Євгена Єніна, загальна сума збитку, нанесеного режимом Януковича, становить близько $40 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X