Великі китайські компанії готові брати участь у можливій приватизації Укрпошти — Смілянський

30 травня 2019, 13:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський знову виступив за часткову приватизацію компанії. За його словами, в цьому зацікавлені великі китайські компанії.

Він зазначив на сторінці в Facebook, що представляв Укрпошту на Global Smart Logistic Summit (GSLS) організований CAINIAO, ключовою компанією в структурі Alibaba Group. За словами Смілянського, Укрпошта входить в топ-15 партнерів Alibaba в світі.

Відео дня

Він зазначив, що такі компанії як Alibaba і такі країни як Китай вкладають мільярди в технології, "які зіграють через 5-10 років, але коли зіграють (частина з них, частина буде мимо) іншим вже місця на основній сцені не залишиться".

"Приклад Alibaba тут показовий. Мета: 1 млрд посилок в день з доставкою протягом 24 годин по Китаю і 72 годин по всьому світу з миттєвим поверненням грошей або посилки, якщо клієнт передумав. Те, що сьогодні до 40% траків їдуть неефективно, буде оптимізовано за рахунок розумних складів, систем автоматичної переадресації та угруповання відправлень (величезний плюс для екології)", - розповів він.

Смілянський додав, що Україна поки ще виграє тактично, але програє стратегічно.

"Склади Alibaba і її логістика будуються в Росії, Бельгії, Латвії, Естонії (і скоро в Африці), але не у нас. У мене були переговори з великими китайськими компаніями. Я зробив все, щоб їх переконати (і вони поки ще готові) заходити і навіть брати участь у можливій приватизації Укрпошти, використовуючи цю можливість для себе щоб зробити транзитний майданчик в Європу і Туреччину. Alibaba любить працювати через партнерів і ділити ризики з ними. Але вони хочуть визначеності, зрозумілої стратегії і зрозумілих правил на митниці", - підкреслив гендиректор Укрпошти.

Смілянський додав, що Україні "потрібно не відстоювати уявне "народне надбання і стратегічні активи", а, зрозумівши, що інвестувати в майбутнє стільки, скільки Китай, ми собі, мабуть, дозволити не можемо, постаратися знайти інший спосіб залишитися релевантними і конкурентоспроможними в світовій економіці - з залученням партнерів, у яких є або гроші, або технології, або і те, і інше".

"Хочемо бути успішними - треба грати в довгу, а не в передвиборну. Передвиборні шашки, а тим більше динамічна гра в Чапаєва, яка може подобається виборцям, не дозволяє виграти в шахи світової економіки", - написав він.

Раніше Смілянський заявляв, що Укрпошту треба приватизувати через 3-5 років. На його думку, спочатку слід продати 25% -у частку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X