Суд виправдав директора ЗТМК, якого звинувачували в розтраті 500 млн грн

30 травня 2019, 08:57

29 травня Заводський районний суд Запоріжжя виправдав керівника Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сивака, який звинувачувався в розтраті коштів підприємства на суму 492 млн грн.

Про це повідомляє в Facebook прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Суд не знайшов доказів вини директора ЗТМК і визнав його невинуватим. САП подасть апеляцію.

Відео дня

"Зауважимо, що під час розгляду на попередніх засіданнях заяв прокурорів САП про відвід вказаної колегії суддів, в задоволенні яких було двічі відмовлено, серед інших матеріалів на підтвердження існування об’єктивних сумнівів в їх неупередженості було оголошено протокол допиту як свідка судді Заводського районного суду м. Запоріжжя Марченко Н.В. Так, суддею було підтверджено про отримання пропозиції неправомірної вигоди від керівника одного з відділів ТОВ ЗТМК за винесення відносно обвинуваченого виправдувального вироку. Крім того, суддя зазначила, що зі слів особи, яка запропонувала неправомірну вигоду, аналогічні домовленості про виправдання Сивака В.В. раніше вже були досягнуті з головуючим суддею Яцуном О.С.", - йдеться в повідомленні.

НАБУ веде за цим фактом досудове розслідування.

Центр протидії корупції зазначає, що прокурори САП Ольга Ярова і Вадим Сидоренко, які вели справу, не приїхали до суду на проголошення вироку.

"Справа тягнулася у судах протягом майже трьох років. За цей час Спеціалізована антикорупційна прокуратура вдавалася до дуже сумнівних дій, які свідчили про намагання “злити” справу. Зокрема, спочатку справу передали до Печерського районного суду Києва, хоча за підслідністю вона належить до суду у Запоріжжі. Справа пролежала там вісім місяців, після чого столичний суд відмовився її розглядати. Вже у Заводському суді Запоріжжя прокурори САП тривалий час не надавали суду чи не найголовніший доказ у справі — банківську виписку. Тільки після “нагадування” Центру протидії корупції це все ж таки сталося", - розповіли в ЦПК.

Сивака звинувачували в розтраті 492 млн грн держпідприємства, виділених компанією Дмитра Фірташа на модернізацію ЗТМК. Договір про заснування ЗТМК передбачав, що приватній компанії Фірташа передадуть все майно заводу за умови виділення нею грошей на оновлення комбінату. ЗТМК на 51% належить державі, а на 49% - компанії Фірташа Толексіс Трейдинг Лімітед.

Показати ще новини
Радіо НВ
X