Суд повторно розгляне справу про повернення державі підконтрольного Фірташу ЗТМК

25 березня 2019, 09:17

Касаційний господарський суд в складі Верховного Суду 22 березня спрямував на повторний розгляд справу про повернення державі Запорізького титано-магнієвого комбінату, який зараз контролює група компаній Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це повідомила в Facebook Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

"Так, суд скасував рішення господарського суду Запорізької області від 9 липня 2018 року, яким суд першої інстанції повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії Tolexis Trading Ltd. та ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату, а також постанову Центрального апеляційного господарського суду від 12 грудня 2018 року, якою вказане рішення залишено в силі.", - розповіли в САП.

Відео дня

Тепер справа знову розглядатиме Господарський суд Запорізької області.

У САП підкреслили, що здивовані таким рішенням і стурбовані "через продовження нарощування боргових зобов'язань поточними менеджментом підприємства, фактично підконтрольним приватному інвестору, в умовах повної бездіяльності і споглядальної позиції Фонду державного майна України, як засновника й учасника цього товариства". Відзначається, що відтермінування на невизначений термін повернення комбінату державі, створює "ризики повного знищення його матеріально-технічної бази і пряму загрозу економічній безпеці та обороноздатності України".

Центр протидії корупції пише, що оголошення Касаційним господарським судом рішення у справі двічі відкладалося. Суд мав оголосити рішення ще 12 березня, але спочатку суддя взяла перерву до 15 березня, а потім пішла на лікарняний.

ЗТМК - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. У 2013 році Фонд держмайна на виконання постанови Кабміну уклав за підсумками конкурсу з компанією Tolexis Trading Ltd. договір про заснування ТОВ ЗТМК на базі ДП ЗТМК з метою залучення інвестицій. Держава володіє контрольним пакетом ТОВ ЗТМК, структури Group DF - 49%-ю часткою. Згідно з досягнутими домовленостями, Tolexis Trading Ltd. здійснила в статутний капітал ТОВ ЗТМК внесок у грошовій формі в сумі $110 млн. Гроші мали витратити на модернізацію виробництва. Менеджмент підприємства, підконтрольний Group DF, витратив їх на погашення заборгованостей заводу за енергоносії і перед кредиторами, пов'язаними з Group DF. За даними слідства, кошти були виведені з України на рахунки офшорних фірм. На модернізацію виробництва витратили тільки 20 млн грн.

У липні 2018 року Госпсуд Запорізької області повністю задовольнив позов САП до Tolexis Trading Limited про розірвання договору з ФДМ про створення ТОВ ЗТМК. У грудні минулого року Центральний апеляційний господарський суд відмовив у скасуванні рішення суду першої інстанції.

Показати ще новини
Радіо NV
X