Антимонопольний комітет попередив про можливе підвищення цін на паливо

29 травня 2019, 16:37

Причина можливого подорожчання — імпортозалежність українських ринків бензину, ДТ та скрапленого газу

Антимонопольний комітет України попереджає про можливе зростання цін на паливо. Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

"Оскільки близько 80% нафтопродуктів від загального обсягу імпорту ввозиться на територію України з Республіки Білорусь та Російської Федерації, ресурсне наповнення ринку і цінова ситуація прямо залежить від стабільності поставок пального із зазначених країн", - заявили в Комітеті.

Відео дня

В АМКУ нагадали, що з 1 червня «вивезення з Росії на територію України бензинів моторних, дизельного палива і скрапленого газу буде можливим тільки за наявності дозволу, виданого Міністерством економічного розвитку Російської Федерації. Це створює ризики обмеження конкуренції на ринку оптової торгівлі нафтопродуктами та може викликати зростання цін на паливо в роздрібній мережі, в тому числі у зв'язку з необхідністю диверсифікації джерел поставок», - сказано в повідомленні.

Про існуючі загрози Комітет повідомив Адміністрацію президента, Раду національної безпеки і оборони і Кабінет міністрів.

У свою чергу в АМКУ заявили, що будуть уважно стежити за ситуацією з метою недопущення учасниками ринку порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

"У разі виявлення таких порушень Комітет буде вживати заходів відповідно до чинного законодавства", - попередили в АМКУ.

Як повідомлялося, 18 квітня уряд РФ ввів заборону на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X