ЄБРР також виступив за перенесення запуску нового ринку електроенергії

27 травня 2019, 12:19

Запуск оптового ринку електроенергії з 1 липня може привести до збоїв в новій моделі

Європейський банк реконструкції і розвитку вважає за необхідне перенести на деякий час призначений на 1 липня запуск нового оптового ринку електричної енергії через відсутність необхідної для його успішного функціонування регуляторної бази та технічної інфраструктури. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У банку заявили, що запуск ринку в тій стадії готовності, яка спостерігається зараз, найімовірніше, призведе до збоїв в новій моделі і може не відповідати інтересами споживачів і учасників ринку.

«Водночас перенесення терміну його відкриття має супроводжуватися виробленням чіткого плану послідовних кроків, які забезпечать його нормальний запуск», — підкреслили в ЄБРР, додавши, що банк зі свого боку готовий надати підтримку для того, нова модель була запущено з мінімальним терміном перенесення.

В ЄБРР також додали, що активно підтримують ідею переходу до лібералізованого та конкурентного ринку е/е, і вважають, що викладені в законі принципи згодом призведуть до появи прозорого і диверсифікованого сектору електроенергетики.

Як повідомлялося, раніше перенести новий оптовий ринок рекомендували представництва Європейського Союзу і Європейського інвестиційного банку в Україні. Приводом послужила неготовність регуляторних норм і IT-систем.

Показати ще новини
Радіо НВ
X