ЗМІ повідомили, що ЄБРР заблокував видачу кредитів мільярдерові Косюку. У банку це заперечують

23 травня 2019, 13:38

ЄБРР розглядає питання про видачу кредитів агрохолдингу МХП українського бізнесмена Юрія Косюка

Європейський банк реконструкції і розвитку заблокував видачу кредитів для української компанії Миронівський хлібопродукт мільярдера Юрія Косюка, пише австрійське видання Kurier, повідомляє LIGA.net.

Відео дня

«Гроші планувалося залучити для розширення — купівлі Косюком словенського агрохолдингу Perutnina», — пише видання.

Причиною відмови ЄБРР австрійське видання називає багаторічне використання українським холдингом лазівки в Угоді про асоціацію, що дозволяло МХП наростити експорт курятини до Європи. МХП знайшов спосіб обійти квоту на ввезення курячого філе, експортуючи філе з кісткою. Такий товар не підлягає квотуванню і оподаткуванню. Але після ввезення на територію ЄС, кістки з цих філе видаляли. Далі курятину можна продавати не тільки в ЄС, але і безмитно експортувати на треті ринки, такі як Південна Африка.

«Це хороший перший крок, коли ЄБРР, очевидно, вирішив не використовувати державні гроші для просування монополіста. Крім того, ця група підозрюється у використанні сумнівних методів в роботі, недотриманні норм роботи з тваринами та екології. Хороші новини для виробників м’яса птиці в ЄС, а також для громадян», — заявив депутат Європарламенту Томас Вайц.

Проект, який передбачає можливе виділення ЄБРР агрохолдингу Миронівський хлібопродукт 100 млн євро фінансування, потребує доопрацювання, повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов агентству Інтерфакс-Україна.

«Інформація деяких ЗМІ про те, що ЄБРР нібито відхилив цей проект, не відповідає дійсності. Він навіть не виносилося на розгляд ради директорів банку», — сказав він 23 травня.

Усов відзначив, що нова планова дата його розгляду директорами банку буде оголошена додатково.

У січні 2019 року, ЄБРР повідомив, що у березні може розглянути питання про надання 100 млн євро агрохолдингу на придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

МХП в листопаді-2018 підписав угоду про придбання 90,68% акцій словенської Perutnina Ptuj, вертикально інтегрованої компанії в Південно-Східній Європі, і заявив про плани інвестувати 200 млн євро у виробничу базу Perutnina Ptuj протягом чотирьох-п'яти років.

Наприкінці квітня агрохолдинг повідомив про завершення угоди, заплативши за пакет 221 млн євро.

Холдинг Косюка є найбільшим українським виробником курятини і шостим в Європі. За даними МХП, він займає 55% українського ринку курятини.

Юрій Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП. Бізнесмен входить в десятку найбагатших українців зі статками близько $900 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Раніше повідомлялося, що МХП звільнив головного агронома через фінансові махінації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X