Україна отримає компенсацію за очистку трубопроводу Дружба від "брудної" російської нафти

15 травня 2019, 11:27

Укртранснафта звільнила одну нитку нафтопроводу Дружба від нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук

14 травня в межах шостого засідання Міжнародної асоціації транспортувальників нафти у Братиславі російська Транснєфть, угорська Група MOL, словацька Transpetrol та компанія Укртранснафта розглянули питання компенсації додаткових витрат на проведення нестандартних робіт, пов’язаних із витісненням некондиційної нафти із нафтопроводу Дружба. Про це Укртранснафта повідомила у Facebook.

Відео дня

"Оскільки врегулювання цього питання не передбачено діючою угодою про надання послуг з транзиту російської нафти, замовником яких є ПАТ Транснєфть, сторони узгоджують додатковий договір до чинної угоди, згідно з яким відбуватиметься розрахунок, визначатимуться терміни та умови компенсації додаткових витрат АТ Укртранснафта", - сказано у повідомленні.

Наразі Укртранснафта звільнила одну нитку нафтопроводу Дружба від нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук, що дозволило відновити транзит українською ділянкою нафтопроводу. Нафта з підвищеним вмістом хлорорганики перекачуватиметься партіями європейським споживачам відповідно до графіку, затвердженого усіма зацікавленими сторонами.

"Повне прокачування некондиційної нафти Urals з території України до Угорщини і Словаччини може зайняти від чотирьох до шести місяців. Цей термін залежатиме від концентрації хоорорганічних сполук у залишках сировини", - додали в Укртанснафті.

Як повідомлялося, наразі транзит російської нафти з Білорусі через Україну завантажено на 60%.

Нагадаємо, концерн Бєлнєфтєхім увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить по нафтопроводу з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук у нафті, яка надходить нафтопроводом Гомельтранснафта Дружба, перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".

11 травня Укртранснафта відновила транзит російської нафти до Європи магістральним трубопроводом Дружба.

Показати ще новини
Радіо НВ
X