Білорусь призупинила експорт бензинів і дизпалива в Україну, Польщу та країни Балтії

23 квітня 2019, 10:34

Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії через надходження з Росії неякісної нафти.

Про це повідомив журналістам 23 квітня в Мінську заступник гендиректора Білоруської нафтової компанії (БНК) Сергій Гриб, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Припинено постачання світлих нафтопродуктів - бензинів і дизпалива в Україні, Балтію і Польщу", - зазначив він.

Відео дня

Він зазначив, що необхідність призупинити експорт виникла через те, що Білорусі необхідно забезпечувати зростаючі потреби внутрішнього ринку. Експорт темних нафтопродуктів збережений в повному обсязі у зв'язку з відсутністю їх споживання на внутрішньому ринку.

Гриб додав, що "на поточний момент контрактні зобов'язання припинені до моменту вирішення питання з російською нафтою".

Нагадаємо, 19 квітня білоруський державний концерн Білнафтохім повідомив 19 квітня про різке погіршення якості російської нафти. У російській Транснафті підтвердили наявність проблем і пообіцяли вирішити їх до 22-23 квітня. У компанії повідомили, що джерело забруднення виявлено в 1,5 тис. км від білоруського кордону - в Самарській області.

Після цього білоруський концерн обмежив експортні поставки нафтопродуктів. Мінськ попросив Транснафту збільшити поставки нафти через північну гілку нафтопроводу Дружба, де якість нафти відповідає ГОСТу.

Головний інженер ВАТ Гомельтранснафта Дружба Андрій Вериго заявив 22 квітня, що Білоруські НПЗ зможуть отримати якісну російську нафту приблизно через 8-10 днів з урахуванням протяжності нафтопроводу.

Як пише enkorr, потужність переробки нафти Мозирським НПЗ становить 12 млн т, Новополоцьким - 8,2 млн т. У 2018 році ці НПЗ відвантажили в Україну 2,343 млн т дизельного палива, що становить 33% обсягу ринку і 836,5 тис. т бензинів (44% українського ринку).

Показати ще новини
Радіо NV
X