Телеканал Ахметова виграв суд у Держкіно

14 травня 2019, 10:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Телеканал Україна відстояв в апеляційному суді право транслювати серіал "ФЕС"

Телеканал Україна, що належить бізнесмену Рінату Ахметову, виграв суд другої інстанції проти Держкіно. Про це повідомляє LIGA.net.

Мовник оскаржував рішення відомства, яке в 2015 році анулювало прокатне посвідчення та скасувало державну реєстрацію на телевізійний серіал "ФЕС" ( "Фактологічна експертна служба").

Відео дня

Позивач вказав, що відповідач не наділений повноваженнями виносити рішення про анулювання або скасування державної реєстрації прокатного посвідчення. У свою чергу, висновок про те, що серіал "ФЕС" є ідентичним російському серіалу "Слід", безпідставний, вважають в ТРК Україна.

Суд першої інстанції підтримав позивача на початку 2017 року. А Шостий апеляційний адмінсуд залишив його без змін 8 травня 2019 року.

Скандал навколо серіалу "ФЕС", який транслював телеканал Україна, розгорівся влітку 2015 року. Держкіно своїм наказом анулювало прокатне посвідчення і скасувало державну реєстрацію на серіал.

Цьому передувала публічна суперечка. Генеральний директор 1+1 Медіа Олександр Ткаченко звинуватив в непорядності телеканал Україна. Він заявив, що насправді це старий серіал, в якому дозняли кілька сцен, переодягли героїв і змінили назву, адаптувавши під заборону про трансляцію російських фільмів. Ткаченко подав скаргу на ТРК Україна в Держкіно і пригрозив судовим позовом.

Мистецтвознавча експертиза, яку провела експертна комісія з питань розповсюдження та демонстрування фільмів при Держкіно, стала на бік 1+1 і визнала серіал неоригінальним аудіовізуальним твором, оскільки він ідентичний телесеріалу російського виробництва "Слід".

У Медіа Групі Україна запевняли, що телеканал Україна викупив зняті робочі матеріали серіалу "Слід" і франшизу, після чого зробив на його основі новий продукт, в якому використані додаткові зйомки, комп'ютерна графіка, новий монтаж.

Як повідомлялося, в 2018 році Держкіно заборонило три російських серіали і дозволило три фільми.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X