"Гроші Януковича". До держбюджету повернули $1,7 млрд

2 жовтня 2017, 08:58
Україна з часу вступу в силу закону про спецконфіскацію, з рахунків екс-президента Віктора Януковича і його оточення конфіскувала $1,7 млрд

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень .

"Повідомлю дві ключових цифри. Перше - за оцінкою наукової експертизи, офіційно проведеної Академією наук України, збитки, завдані режимом Януковича Українській державі, сягають $40 млрд. Це - один річний бюджет держави", - сказав генпрокурор.

Відео дня

За словами Луценка, $1,5 млрд це лише частина з пограбованого організованим злочинним угрупованням Януковича.

"Ці кошти повертаються відповідно до закону, згідно з рішеннями суду і вони викликають питання тільки у тих, хто раніше працював в відомствах Курченко і Клименко", - додав він.

Крім того, генпрокурор переконаний, що Януковичу не вдасться повернути ці гроші через європейські суди, адже працівники правоохоронних органів діяли в рамках чинного законодавства відповідно до рішень судів.

Раніше повідомлялося, що державний банк Ощадбанк приступив до спецконфіскаціі $1,5 мільярда коштів екс-президента України Віктора Януковича і його оточення згідно з рішенням суду.

Рішення Краматорського суду винесено в рамках справи по ст. 255 (створення злочинної групи) Кримінального кодексу України.

Крім Януковича, у цій справі фігурують: олігарх Сергій Курченко, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко, екс-перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, а також ряд інших впливових чиновників того часу.

За даними генерального прокурора України Юрія Луценка, дані кошти не належать фізичній особі Віктора Януковича, а були незаконно акумульовані членами злочинного угруповання на чолі з ним. Всі гроші зберігалися на численних рахунках членів угруповання. Всього - більше ста рахунків.

В квітні гроші з рахунків оточення Януковича надійшли в Держказначейство.

Показати ще новини
Радіо NV
X