Думка. Як ми з ЄС роздали мільйон

3 квітня 2019, 17:25
Позиція
Компанія «OTP Leasing» роздала мільйон євро справжнього європейського гранта. (Фото:OTP Leasing)

Компанія «OTP Leasing» роздала мільйон євро справжнього європейського гранта. (Фото:OTP Leasing)


 
Генеральний директор OТП Лізинг 
Андрій Павлушин 

Хочу поділитися, як наша компанія роздала мільйон євро справжнього європейського гранта. Особисто я в захваті.

В рамках історичного договору про Асоціацію з Євросоюзом, який в 2013 не захотіла підписати одна нехороша людина, Україна отримала доступ до багатьох програм Брюсселя. В тому числі, до спільної програми ЄС / ЄБРР з довгострокового фінансування малого і середнього бізнесу в гривнях. Компанія «OTP Leasing» першою в Україні отримала 10 мільйонів євро (еквівалент в гривнях) від ЄБРР і 1 мільйон євро від Євросоюзу і роздала ці гроші в 105 компаній, представників майже всіх видів бізнесу у всіх регіонах України. Тобто середній чек був 100 тис. євро (3 млн. гривень) фінансування на 5 років, а середній грант - 10 тис. євро на 1 щасливого бізнесмена. Наші клієнти змогли набагато дешевше купити і профінансувати трактори, вантажівки, комбайни, і отримати таку саму допомогу з Брюсселя, як і представник МСБ бізнесу в Угорщині, Польщі чи Франції.

Відео дня

Відчули себе європейцями ще і з екологічної сторони: під програму підходила техніка тільки з найсучаснішими і чистими двигунами, це жорстка вимога ЄС.

Всього програма розрахована на близько 100 млн. євро. Ми, як найшвидші, продали перші 10... Решта грошей повинна дійти до українського малого і середнього бізнесу в цьому році.

Що хочеться сказати.

Зараз багато людей дуже огульно звинувачують всі досягнення за ці 5 років після Революції Гідності в рамках передвиборної кампанії на пост № 1 в державі. Не буду оцінювати зараз політиків. Але крім поста № 1 дуже багато людей реально зробили подвиг, щоб багато що покращилося. Ви розумієте, що реально існує прямий зв'язок між кропіткою, багаторічною, на жаль, низькооплачуваною роботою українських дипломатів над Угодою про Асоціацію з Євросоюзом, і ось цим грантом, який дійшов до невеликого фермера «Батько і Син» в Львівській області, який купив новий Massey Ferguson, і молодої київської компанії «Гранд Бетон», яка купила нову вантажівку? Тобто результат Угоди люди реально почали відчувати руками і заробляти на цьому гроші.

Що існує прямий зв'язок між роботою тих же дипломатів і співробітників Міністерства транспорту, щоб син в компанії «Батько і син» міг взяти батька, маму і відвезти їх на лоукості на вихідні з прекрасного Львівського аеропорту подивитися Венецію, вона ж під воду йде ... Без всяких зборів документів на візу, «бессмысленных и беспощадных». (Ніколи не забуду, як я студентом в 1993 році ночував на лавці під німецьким посольством на вулиці Чкалова).

Що існує прямий зв'язок між роботою сотень чесних молодих і зрілих фахівців в ДФС, Міністерства фінансів та тим, що наші клієнти нарешті почали отримувати ПДВ відшкодування взагалі без проблем. Адже це ж було немислимо з 1991 по 2016, а зараз стає business as usual як у всіх нормальних країнах.

Що існує прямий зв'язок між найважчою працею сотень чесних і талановитих фахівців з НБУ і тим, що нарешті українські банки перестали бути пилососами з доставки грошей акціонерам, а стали набагато більш стійкими структурами, які виконують головну функцію: кредитують населення і бізнес (не пов'язаний з акціонерами цього банку). Що дає можливість тому ж «Батько і Син» спокійно розміщувати вільні ресурси і отримувати ось такі гранти в тому числі.

Основна ідея: країна за 5 років зробила ривок вперед. Так, не з тією швидкістю, як хотілося б, але точно в потрібну сторону. В сторону моєї улюбленої Європи. І не треба забувати про титанічну працю мільйонів людей під час палких політичних дискусій, хто з двох краще.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
OTP Leasing
Фото: OTP Leasing
Показати ще новини
Радіо NV
X