Британія посилить видачу золотих віз для інвесторів - ЗМІ

11 березня 2019, 13:49

У четвер, 14 березня, Міністерство внутрішніх справ Великобританії оголосить про посилення правил видачі так званих золотих віз для інвесторів, повідомляє Financial Times.

Такий крок викликаний отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері в березні 2018 року.

Нові правила вступлять в силу в квітні. Згідно з ними, від бажаючих отримати золоту візу вимагатимуть підтвердити наявність інвестицій в економіку Британії в розмірі 2 млн фунтів стерлінгів на протязі не менше 2 років, а не 90 днів, як зараз. При цьому інвестиції в першокласні цінні папери враховуватися не будуть.

Відео дня

Видання зазначає, що візи для інвесторів категорії Tier 1 у минулому отримувало багато заможних китайських і російських інвесторів, які переселилися до Великої Британії. Правила змінюють у зв'язку з погіршенням відносин між Москвою і Лондоном після отруєння Скрипалів.

Їх виявили в непритомному стані на лавці в центрі Солсбері. Перед цим вони відвідали італійський ресторан Zizzi. 

За даними Лондона, за отруєнням Скрипалiв стоїть Росія, а виконавцями злочину виявилися офіцери ГРУ. Москва заперечує звинувачення.

The Insider і Bellingcat розкрили справжні імена трьох працівників ГРУ, які, за їхніми даними, брали участь у операції проти Скрипалiв: "Руслан Боширов" - полковник ГРУ Анатолій Чепіга; "Олександр Петров" - військовий лікар ГРУ Олександр Мишкін; "Сергій Федотов" - високопоставлений офіцер ГРУ Денис Сергєєв. 

Показати ще новини
Радіо НВ
X