S&P підтвердило кредитні рейтинги України

15 квітня 2019, 14:35

Агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні "B-/B" зі стабільним прогнозом.

Рейтинг країни за національною шкалою - uaBBB, повідомляється в повідомленні агентства від 12 квітня.

"Стабільний прогноз відображає наші очікування, що Україна в цілому виконає умови угоди стенд-бай з МВФ на суму $3,9 млрд, можливо, з деякими затримками. Ця угода допоможе закріпити макроекономічну політику на період президентських і парламентських виборів в Україні в 2019 році. Крім того, ми також очікуємо, що Україна збереже доступ як до внутрішніх, так і до міжнародних ринків капіталу, що дозволить їй погашати комерційні борги протягом 2019 року", - відзначили в S&P.

Відео дня

В агентстві наголосили, що діюча програма співпраці закінчується в жовтні. Новому президенту і уряду необхідно буде домовитися про нову угоду. Вона може включати більш жорстку програму реформ.

У S& P нагадали, що в 2019 році Україну чекають значні виплати за зовнішнім боргом, а також президентські і парламентські вибори.

"Тиск на суверенні рейтинги може зрости, якщо перебої з фінансуванням за пільговими програмами або з доступом до ринків капіталу протягом наступного року поставлять під сумнів здатність України погашати великі зовнішні зобов'язання протягом решти року і в 2020 році", - йдеться в повідомленні.

У S &P додали, що на Україну може негативно вплинути винесення несприятливого для неї рішення в рамках судового процесу з Росією щодо єврооблігацій, випущених урядом України в грудні 2013 року. Програш може створити технічні обмеження щодо можливості України погашати свій комерційний борг перед іншими кредиторами, відзначили в агентстві.

Як повідомлялося, в березні міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній і національній валютах на рівні "В-" зі стабільним прогнозом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X