Fitch підтвердило рейтинг України "B-" зі стабільним прогнозом

11 березня 2019, 09:50

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валютах на рівні "В-" зі стабільним прогнозом, повідомляється в прес-релізі на його сайті.

Короткостроковий РДЕ України в іноземній і національній валютах підтверджено на рівні "В".

Рейтинги України відображають слабку зовнішню ліквідність, високі потреби в зовнішньому фінансуванні, обумовлені виплатами за державним зовнішнім боргом, слабкий банківський сектор, інституційні обмеження і політичні ризики, йдеться в прес-релізі. Наголошено, що при цьому підвищується рівень довіри до політики, яка проводиться в країні, і макроекономічна стабільність, знижується держборг і триває співпраця з міжнародними партнерами.

Відео дня

У Fitch відзначили, що своєчасне виконання умов нової програми з Міжнародним валютним фондом має ключове значення для отримання зовнішнього фінансування, підтримки прогресу в області макроекономічної стабільності і пом'якшення наявних вразливостей.

У прес-релізі зазначено, що у 2019-2020 роках потреби України в зовнішньому фінансуванні будуть високими. На обслуговування зовнішнього держборгу цього року піде $4,3 млрд, а на погашення - $1,7 млрд в 2019-му і приблизно по $2,4 млрд в 2020-2021 роках.

Нагадаємо, що в лютому міжнародні резерви України скоротилися на 2,9% через виплати за держборгом. На 1 березня вони становили $ 0,22 млрд і покривали 3,3 місяця майбутнього імпорту. У Нацбанку наголосили, що цього достатньо для виконання зобов'язань України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X