Криптозима. Біткоїн переживає найтриваліший спад у своїй історії

21 березня 2019, 09:00

Сумарна ринкова вартість всіх випущених криптовалют впала на 85% в порівнянні з піком, який спостерігався в кінці 2017 року. Біткоїн переживає найтриваліший спад у своїй 10-річній історії.

Сильні коливання вартості біткоїна ставлять під сумнів його придатність до виконання однієї з головних функцій грошей - бути засобом накопичення. Затяжний спад змушує навіть найзатятіших прихильників криптовалют відкласти мрії в довгий ящик і затягнути паски, щоб пережити "зиму". Про це пише Wall Street Journal. НВ Бізнес приводить скорочений переклад статті.

Відео дня

Ознаки криптозими помітні всюди. Вони ознаменовують різкий розворот після маніакального стрибка в 2017 році. Ціна біткоїна коливається в районі $4 тис., що приблизно на 80% нижче, ніж пікова вартість в $19,8 тис. в грудні 2017 року. За даними дослідницької компанії TradeBlock, сумарна ринкова вартість всіх випущених криптовалют знизилася в порівнянні з січнем минулого року на 85%. Обсяги торгів на найбільших американських біржах неухильно падають протягом останніх 15 місяців.

Курс біткоїна, як і раніше, рухається в основному за рахунок імпульсу, а його зараз немає. До інвестицій в криптовалюти щосили намагалися залучити мейнстрімних інституційних інвесторів. Регулювання досі залишається неясним, що відлякало деяких потенційних клієнтів.

Компанії, які виникли в цій сфері, знаходяться під тиском. Ситуація не зміниться до наступного підйому. Прихильники криптовалют не знають, коли це може статися.

Якщо бути чесними, мінливість давно була характеристикою криптовалют. Наприклад, в 2011 році вартість біткоїна впала приблизно на 95%. З грудня 2013 року по січень 2015 року він подешевшав на 85% через закриття веб-сайту Silk Road (інтернет-магазин наркотиків, покупки на якому здійснювалися за біткоїни) і проблем з біржею цифрових валют Mt. Gox.

Але зараз цей ринок набагато більший, ніж за часів попередніх стрибків. Криптовалюти ближче, ніж будь-коли, до того, щоб стати мейнстрімними. Їх вплив сьогодні широко поширений: влади країн Заходу - хто мовчазно, а хто і явно - схвалили криптовалюти. Їх підтримують і венчурні капіталісти. Розробники шукають способи застосування технології блокчейн в різних областях, зокрема в сфері управління ланцюгами постачання й торгівлі на ринках капіталу.

Через падіння курсу паризькій компанії Ledger SAS, яка виробляє криптосховища, що нагадують флешки, довелося скоротити деякі витрати, наприклад, на поїздки та рекламу, але вдалося уникнути звільнень.

За словами CEO компанії Еріка Ларчевека, $75 млн, які Ledger SAS залучила в січні 2018 року, більш ніж достатньо, щоб підтримувати її діяльність, але ситуація вимагає більш строгого управління.

Доходи майнерів біткоїнів також знизилися за останні 15 місяців. За даними дослідницької компанії Diar, ринок так званої первинної пропозиції монет, що приніс в 2018 році $12 млрд, в цьому році залучив $100 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Люди шукають способи пережити "зиму", - говорить житель Бостона Гален Мур. Він недавно запустив проект з аналізу варіантів використання криптовалют під назвою Canary Data, але надає також консультаційні послуги, щоб оплачувати рахунки.

Читайте також: Світ врятує біткоін?

Директор з розвитку бізнесу в стартапі InterChange Ден Хелд зазначає, що, яким би жорстоким не був цей "ведмежий" ринок (коли курс знижується), нинішня ситуація не найстрашніша. За його словами, після падіння через закриття сайту Silk Road і проблем з біржею Mt. Gox взагалі не було впевненості, що попит на криптовалюти повернеться.

Боаз Бешар, який заснував дослідницький веб-сайт Blocktrail в 2014 році і продав його великій майнінговій компанії Bitmain в 2016 році, нещодавно потрапив під скорочення. Він зазначає, що тільки великі крипто-компанії зможуть витримувати злети і падіння в цій нестабільній галузі.

Показати ще новини
Радіо NV
X