НБУ попередив про загрози для гривні

2 листопада 2017, 08:20
Формування значних обсягів ліквідності у банківській системі і на рахунках уряду може потенційно загрожувати стабільності національної валюти

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Рада НБУ відзначає недостатнє використання правлінням НБУ монетарних інструментів для досягнення поставлених інфляційних цілей.

Відео дня

Також у НБУ заявили про необхідність посилення координації грошово-кредитної та бюджетної політики з метою недопущення різкого посилення інфляційних ризиків.

Крім того, у регуляторі додали, що ліквідність банківської системи продовжує перебувати на безпрецедентно високому рівні. При цьому банки вкладають кошти у депозитні сертифікати Національного банку та державні цінні папери. Загальний обсяг ОВДП в обігу наближається до розміру депозитного портфеля банків.

При цьому наголошується, що Кабмін накопичив історично найвищі залишки коштів на казначейському рахунку у Національному банку. Крім того, продовжують розміщуватися на депозитах банків кошти місцевих бюджетів.

"Такі обсяги ліквідності свідчать про формування "монетарного навісу", який сконцентрований в банківській системі і державному секторі. З огляду на поточний стан грошово-кредитного ринку, витрачання коштів урядом протягом короткого періоду часу, як це традиційно відбувалося в кінці року, може мати більш істотні ризики стабільності грошової одиниці України ніж в попередні роки", - наголошується у повідомленні.

Рада НБУ також повідомила, що за підсумками січня-вересня 2017 негативне сальдо поточного рахунку збільшилася до $3 млрд (з $2,7 млрд у відповідному періоді минулого року). Причиною такого зростання названі масштабні закупівлі енергоносіїв і сільськогосподарської техніки.

У той же час залишки за кредитами суб'єктам корпоративного сектора, за січень-вересень зменшилися більш ніж 25 млрд грн. При цьому зростання залишків за кредитами, наданими домашнім господарствам у національній валюті, за цей період досяг майже 20% головним чином за рахунок пожвавлення споживчого кредитування.

"Збереження тенденції до зростання обсягів споживчого кредитування може викликати подальше збільшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу і відповідно відтік іноземної валюти з країни. В свою чергу це може створювати ризики стабільності грошової одиниці України і нівелювати вплив дій Національного банку, спрямованих на забезпечення цінової стабільності в державі ", - сказано в повідомленні.

В НБУ також вважають, що такі тенденції на грошово-кредитному ринку та в економіці свідчать про формування ризиків накопичення економічних дисбалансів, які були притаманні вітчизняній економіці в попередні роки і, реалізація яких неодноразово призводила до кризи.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, станом на 30 жовтня національна валюта за місяць подешевшала до долара США за офіційним курсом на 1,3%.

Також раніше повідомлялося, що держбюджет-2017 був складений з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$і курсу на кінець року 27,8 грн/$.

Крім того, повідомлялося, що прогнозний курс гривні на кінець 2018 рік в проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, становить 30,1 грн/$.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$є технічним показником, а не орієнтиром для уряду і ринку.


Показати ще новини
Радіо NV
X