Двоє членів комітету НБУ з монетарної політики пропонували знизити облікову ставку

25 березня 2019, 13:54

Під час засідання 13 березня шість членів комітету Національного банку з монетарної політики (КМП) запропонували не міняти облікову ставку, двоє виступили за її зниження, повідомляється на сайті регулятора.

"Під час дискусії шість членів КМП виступили за необхідність збереження облікової ставки незмінною (18,0%), два члена КМП висловилися на користь зниження облікової ставки: один з них - на 0,5 п.п. (до 17,5%) , інший - на 1 п.п. (до 17,0%)", - розповіли в Нацбанку.

Відео дня

Всі члени комітету відзначили, що уповільнення інфляції відбувається відповідно до січневого прогнозу НБУ. У лютому вона знизилася до 8,8%, а базова інфляція - до 7,8% в річному вимірі. Це свідчить про послаблення фундаментального інфляційного тиску і покращення інфляційних очікувань.

"Усе це створює підґрунтя для переходу до циклу пом’якшення монетарної політики, якщо послаблення тиску на ціни буде достатньо стійким для зниження інфляції до цілі. Водночас ризики для подальшого уповільнення інфляції залишаються актуальними, а фундаментальний інфляційний тиск все ще суттєвим. За таких умов думки щодо необхідного часу початку циклу зниження облікової ставки розділилися", - йдеться в повідомленні.

Члени комітету, які визнали зниження облікової ставки передчасним, відзначили, зокрема, що збільшення соціальних виплат на тлі політичної невизначеності в рік президентських і парламентських виборів може призвести погіршення інфляційних очікувань, а також, що монетарна політика повинна залишатися жорсткою, щоб повернути інфляцію до задекларованих цілей.

Двоє членів, які виступили за зниження облікової ставки, відзначили, що фундаментальний тиск на інфляцію знижується, а підтримка України з боку офіційних кредиторів позитивно вплинула на інфляційні очікування.

Як повідомлялося, 14 березня правління Національного банку України залишило облікову ставку на рівні 18% річних.

"Жорсткі монетарні умови залишаються важливою передумовою для подальшого поступового уповільнення інфляції до мети 5% в 2020 році", - відзначили в НБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X