НБУ зацікавлений у відкритті можливості торгів ОВДП в системі Bloomberg і Reuters

15 березня 2019, 11:05

Національний банк України (НБУ) зацікавлений в тому, щоб облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) можна було торгувати на міжнародній торговій платформі.

ро це заступник голови НБУ Олег Чурій сказав 15 березня під час 9-ї інвестиційної конференції CFA Society Ukraine в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна" .

"На жаль, наш ринок ОВДП дуже фрагментований і, відповідно, непрозорий і незрозумілий для великих інвесторів. Після відкриття "лінку" з Clearstream ситуація може погіршитися. Ми вважаємо, що цю проблему можна вирішити, відкривши можливість торгів держпаперами на міжнародній торговій платформі", - зазначив він.

Відео дня

Чурій додав, що мова йде про такі платформи, як Bloomberg і Reuters. Зараз торги ОВДП на них обмежені через необхідність супроводжувати всі угоди документарними угодами.

За словами заступника голови НБУ, за концентрацію торів ОВДП на на міжнародній торговій платформі виступає і Міністерство фінансів.

"Наше завдання переконати Нацкомісію з цінних паперів дозволити учасникам ринку торгувати на цих платформах", - підкреслив він, додавши, що найближчим часом НБУ і Мінфін відправлять НКЦПФР відповідний спільний лист.

Як повідомлялося, 13 березня міжнародний депозитарій цінних паперів Clearstream і Національний банк України підписали угоду про кореспондентські відносини для подальшого відкриття рахунку в цінних паперах в депозитарії НБУ. Регулятор підкреслив, що цей крок є ключовим етапом очікуваного найближчим часом запуску "лінку" між НБУ і Clearstream. Це спростить доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів, а саме ОВДП.

Показати ще новини
Радіо NV
X