Нацбанк вирішив ліквідувати Місто Банк Фурсіна

27 січня 2021, 15:35

26 січня Національний банк за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізосіб прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ Місто Банк.

Про це повідомляється на сайті Нацбанку.

Прес-служба регулятора нагадала, що 14 грудня 2020 року правління Національного банку прийняло рішення про віднесення АТ Місто Банк до категорії неплатоспроможних у зв'язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Відео дня

В НБУ відзначали, що проблеми з капіталом у банку почалися через втрату одного з основних активів - підприємства з переробки сої в Херсонській області. Балансова вартість об'єкта нерухомості становила понад 271 млн грн - майже 17% від усіх активів банку. Частка фінустанови становить 0,1% від чистих активів платоспроможних банків.

78% вкладників банку (2282 людини) отримають вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн.

Контролером АТ Місто Банк є колишній бізнес-партнер олігарха Дмитра Фірташа Іван Фурсін. Йому належить 97,18% акцій банку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X