НБУ визнав неплатоспроможним Місто Банк Фурсіна

14 грудня 2020, 18:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нацбанк визнав неплатоспроможним Місто Банк колишнього бізнес-партнера Дмитра Фірташа Івана Фурсіна.

Правління Нацбанку України визнало неплатоспроможним Місто Банк в зв'язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50% і більше від мінімального встановленого рівня. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Відео дня

Повідомляється, що проблеми з капіталом у банку почалися через втрату одного з основних активів - підприємства з переробки сої в Херсонській області. Балансова вартість об'єкта нерухомості становила понад 271 млн грн - майже 17% від усіх активів банку.

"Зважаючи на відсутність вжитих заходів для поліпшення стану банку і в зв'язку з тим, що діяльність АТ Місто Банк не відповідала вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів Національного банку, сьогодні Правлінням Національного банку прийняло рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних", - підкреслили в НБУ.

У центробанку підкреслили, що визнання Місто Банку неплатоспроможним жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України. Частка фінустанови становить 0,1% від чистих активів платоспроможних банків.

«Не дивлячись на ситуацію з Місто Банком, наш банківський сектор знаходиться в кращому стані за всю історію", - заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

Також він додав, що регулятор готовий підтримати банки, якщо погіршення фінансового стану банку підлягає виправленню.

78% вкладників банку (2282 людини) отримають вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах гарантованої фондом суми.

Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн.

Контролером АТ Місто Банк є колишній бізнес-партнер Дмитра Фірташа Іван Фурсін. Сукупно (прямо та опосередковано) йому належить 97,18% акцій банку.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X