Україні в 2019 році потрібно позичити близько $4 млрд. Уже ведуться переговори зі Світовим банком про наступну гарантію - Маркарова

19 березня 2019, 11:43

У 2019 Україні необхідно позичити близько $4 млрд, оскільки на погашення та обслуговування державного боргу потрібно витратити 418 млрд грн, сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова 18 березня в інтерв'ю Радіо НВ.

"Нам в цьому році треба позичити близько $4 млрд (в еквіваленті). Це не секрет, тому що в бюджеті на цей рік 418 млрд грн закладено на погашення боргів. Це третина державного бюджету", - зазначила вона.

Відео дня

Маркарова додала, що в цьому році Україна вже отримала $600 млн під гарантію Світового банку.

"Вони вже є, надійшли на рахунки. Це ті, які під 4%. Ми зробили невелике дорозміщення [єврооблігацій], коли була така можливість і ціна була менше 10%", - розповіла міністр.

Вона підкреслила, що Мінфін також працює над додатковими інструментами від офіційних кредиторів.

"Ми вже почали перемовини зі Світовим банком по наступній гарантії. Я сподіваюся, що в цьому році зможемо її використати. Ну а решту будемо моніторити і виходити на приватний ринок", - додала Маркарова.

Відповідно до держбюджету на 2019 рік, виплати за державним боргом в 2019 році оцінюються на рівні 417,45 млрд грн. З них 272,2 млрд грн - погашення, 145,2 млрд грн - обслуговування. Планується, що Україна в наступному році візьме в борг 345,9 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X