У 2018 році міжнародні резерви України зросли до п’ятирічного максимуму

9 січня 2019, 10:02

За підсумками 2018 року міжнародні резерви України зросли на 10,6% і на 1 січня 2019 року сягнули $20,8 млрд.

Як повідомили в Національному банку, такий обсяг перевищив останній прогноз регулятора ($19,2 млрд) і сягнув п’ятирічного максимуму.

Востаннє такий рівень резервів зафіксували ще у жовтні 2013 року.

Відео дня

Протягом грудня міжнародні резерви зросли на $3,108 млрд, або 17,5%.

Збільшити міжнародні резерви вдалося насамперед завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування та купівлі Національним банком надлишку валюти на міжбанківському ринку.

Протягом переважної частини 2018 року пропозиція валюти на міжбанківському ринку переважала над попитом. У першій половині року високий рівень пропозиції забезпечували сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту і пожвавлення інтересу міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються. У другому півріччі надлишок валюти на міжбанківському ринку формувався насамперед завдяки надходженню виручки від експорту рекордного врожаю зернових й іншої аграрної продукції.
Крім того, на пропозицію валюти з боку банків позначався чистий продаж валюти населенням. У результаті Національний банк отримав можливість здійснити чисту купівлю валюти на суму $1,4 млрд без впливу на напрямок руху курсу гривні.

Надходження від Міжнародного валютного фонду, Європейського союзу та Світового банку на підтримку макрофінансової стабільності та реформ в Україні становили $2,4 млрд. Крім того, 2018 року Уряд залучив на зовнішніх та внутрішніх ринках $6,1 млрд. Протягом року кошти з резервів спрямовувалися переважно на платежі уряду та Національного банку з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті. Їх загальна сума становила $8,1 млрд.

На приріст резервів вплинуло також збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на $230 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X