Що буде з курсом долара до 8 грудня – прогноз Atlant Finance

1 грудня 2017, 20:20
На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 27-27,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок на міжбанку гривня змогла відіграти у долара 5 копійок. Основна причина зміцнення нацвалюти – ситуативне перевищення пропозиції валюти над попитом за рахунок обов'язкових продажів експортної виручки, зарахованої американськими банками в п'ятницю. Оскільки в США четвер був вихідним (День подяки), а Україна і ЄС працювали, то з датою валютування 24 листопада були зараховані доларові надходження за два дні – четвер і п'ятницю. Це і додало обсяги обов'язкових продажів на ринку. Але судячи зі статистики торгів, а також поведінки учасників ринку – крім обов'язкових продажів експортери не поспішали продавати валюту, а витрачали запаси гривні, яка залишилася у них від відшкодування ПДВ. Крім цього, падіння курсу з самого початку торгів, а потім його поступове повернення свідчить про те, що ринок сам закрив свої операції без особливого втручання регулятора. А значить – як тільки закінчиться ефект від вихідного дня в США – долар знову почне дорожчати. Тим більше, що гривнева ліквідність на ранок понеділка на коррахунках склала 54,8 млрд грн. Імпортери продовжували побоюватися подальшої девальвації і запасатися валютою. Нацбанк не виходив на міжбанківський ринок у форматі аукціону.

У вівторок на міжбанку долар подорожчав на 8 копійок, подолавши рівень у 26,9 грн/$. Основна причина зростання котирувань – перевищення попиту на валюту над пропозицією. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону не виходив.

У середу на міжбанку було спекотно. Більшість клієнтів закривали свої зовнішньоекономічні зобов'язання на звітну дату і це зробило торги дуже динамічними. Поспішали практично всі покупці валюти. Це сформувало значне перевищення попиту на валюту над пропозицією. У результаті долар подорожчав на 16 копійок. Крім того, він зміг з легкістю подолати психологічний рівень у 27 грн/$ і закріпитися вище. Це поганий знак перед закінченням місяця, так як в найближчі дні експортери будуть закривати свої зобов'язання за бюджетними розрахунками і заробітним платам. Тобто повернути долар до рівня нижче цієї межі буде дуже складно. Експортери застосовували вже відпрацьовану тактику гри на підвищення – на початку торгів вони особливо не поспішали виходити на ринок і тільки коли долар наблизився до рівня в 27 грн і рушив вище – вони вийшли на торги з основними сумами. Подітися покупцям було особливо нікуди – пропозиція валюти була обмеженою. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону не виходив.

Четвер став останнім днем листопада і на міжбанку пройшов дуже динамічно і з сюрпризами. З самого ранку на ринку фактично не було пропозиції. При цьому попит з боку великих імпортерів енергоносіїв і рітейлерів зростав. На тлі відсутності пропозиції покупці занервували і котирування стрімко пішли вгору. За першу годину торгів курс одразу зріс на 8 копійок. У цілому стало зрозуміло, що без втручання Нацбанку котирування підуть вище 27,2 грн/$. У результаті цього НБУ вимушено провів термінову інтервенцію у вигляді аукціону з продажу валюти у сумі до $100 млн. Продавав регулятор за ціною відсікання не нижче 27,12 грн/$. Нацбанк продав $29,1 млн при заявці банків на $37,7 млн. Такі суми продажів трохи вирівняли попит і пропозицію, що допомогло досягти нестійкої рівноваги. Таким чином, за день долар зріс лише на 2 копійки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X