Що буде з курсом долара до 22 грудня – прогноз Atlant Finance

15 грудня 2017, 20:20
На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 27,4-27,9 грн/$ на міжбанківському і 27,7-28,2 грн/$ на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок ситуація на валютному ринку повністю залежала від поведінки і курсових інтересів великих учасників торгів. За першу годину торгів долар злетів за рахунок зростання попиту і великої кількості угод, після чого на ринок вийшли основні продавці валюти і курс поступово почав знижуватися. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу долара не виходив.

У вівторок курс гривні на міжбанківському валютному ринку втратив 4 копійки. НБУ не виходив на міжбанківський ринок з покупкою або продажем долара.

У середу тиск на гривню продовжився. На ринку відчувалася надлишкова ліквідність. За два дні на банківський ринок вийшло понад 19,4 млрд грн. Такий обсяг ліквідності в останній раз спостерігався рік тому і становив 61,7 млрд грн. У середу він склав 64,1 млрд грн. Це негайно позначилося на поведінці учасників валютних торгів. З одного боку занервували імпортери, які побоювалися значних стрибків курсу, і перед різдвяними святами прагнули оперативно закрити свої валютні контракти. З іншого – у багатьох великих експортерів з'явилася надлишок гривні, і вони не поспішали продавати валюту, крім обов'язкових 50%.

З огляду на зростання котирувань на міжбанку така тактика себе виправдовує. Притримуючи валюту і продаючи її потім дорожче, деякі великі експортери на цьому дуже непогано заробляють. Нацбанк не виходив на торги у форматі аукціону з продажу долара, але був змушений продавати валюту у форматі "запит кращого курсу" для стабілізації ситуації на валютному ринку.

У четвер ситуація на міжбанку загострилася. Накачування банківської системи бюджетними грошима, пов'язаними з операціями за розрахунками у зв'язку із завершенням року, поверненням коштів банкам за депозитними сертифікатами НБУ і 4,6 млрд грн від Нацбанку, які отримали три банки на останньому тендері з рефінансування – призвело до рекордної ліквідності банків. Це негайно позначилося на валютному ринку.

За три дні цього тижня в банківську систему влили більше 24 млрд грн і зростання курсу долара знову б'є рекорди. Якщо в понеділок він подорожчав на 1 копійку, то вже у вівторок – на 7 копійок, в середу – на 8 копійок, а в четвер – вже на 17 копійок. На готівковому ж ринку до вечіра 14 грудня долар вже коштував 27,9 грн/$. Населення активно скуповує валюту, чим ще більше розкручує ажіотаж.

На міжбанку продовжують панікувати імпортери, які не розуміють, чого чекати від курсу в найближчому майбутньому і вважають за краще закривати свої контракти швидше. Більшість великих експортерів не поспішає розлучатися з валютою, крім обов'язкових продажів 50%. Це дозволяє їм поки дуже добре заробляти. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу валюти не виходив. Схоже регулятор вирішив, що збереження золотовалютних резервів важливіше за стабільність валютного курсу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Відзначимо, що цього тижня в.о. глави НБУ Яків Смолій заявив, що тиск на курс гривні спричинили сезонний і психологічний фактори.

Показати ще новини
Радіо НВ
X