ЄС посилив контроль над криптовалютами

19 квітня 2018, 17:21

Європейський парламент затвердив пакет нових заходів для боротьби з відмиванням коштів в країнах Європейського Союзу (ЄС), серед яких і посилення контролю над криптовалютами.

Про це повідомили у прес-службі Європарламенту.

Документ є п'ятим та останнім оновленням Директиви ЄС щодо боротьби з відмиванням грошей.

Так, було введено більш суворі заходи регулювання віртуальних валют. Для того щоб припинити анонімність, пов'язану з криптовалютами, платформи обміну ними та віртуальні гаманці, як і банки, повинні застосовувати контроль клієнта з належною обачливістю, включаючи вимоги до перевірки клієнтів.

Відео дня

Такі платформи та постачальники послуг зберігання криптовалют також повинні бути зареєстровані, так само як компанії, що надають послуги з обміну валют.

Оновлена директива набере чинності через три дні після її публікації в офіційному журналі ЄС. Країнам-членам Євросоюзу буде надано 18 місяців, щоб імплементувати нові норми в національне законодавство.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Європейська комісія закликала трьох фінансових регуляторів ЄС терміново оновити фінансові правила, щоб впоратися з нестабільністю криптовалюти біткоїн.

У січні 2018 року в Європейській комісії заявляли про плани контролювати криптовалюти, щоб перешкодити їх використання для незаконних фінансових операцій.

За підрахунками Європолу, приблизно 3-4% зі 100 млрд фунтів стерлінгів від незаконних доходів у Європі відмиваються завдяки криптовалютам.

Показати ще новини
Радіо NV
X