Єврооблігації і ВВП-варранти України подорожчали після формування нового уряду

2 вересня 2019, 09:25

ВВП-варранти України після формування нового уряду в п’ятницю подорожчали на 1 процентний пункт (п.п.) — до нового історичного максимуму в 87,75% від номіналу.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на учасників ринку.

Істотно зросли і котирування українських єврооблігацій: по паперах з погашенням в 2025-2032 роках зростання склало близько 1,3 п.п., з погашенням в 2023-2024 роках - до 1 п.п.

Відео дня

В результаті середина і "довгий" кінець кривої прибутковості опустилися приблизно на 0,2 п.п., і тепер єврооблігації-2032 котируються із прибутковістю близько 7%, єврооблігації-2025 - нижче 6,5%, єврооблігації-2024 - близько 6% .

На короткому кінці кривої зростання котирувань було не таким значним, проте це все одно дозволило опустити їх прибутковість більш ніж на 0,1 п.п. - до 5,4-5,6% за паперами з погашенням в 2021-2022 роках.

У Goldman Sachs відзначили в поширеному в п'ятницю коментарі, що в Україні було сформовано технократичний і орієнтований на реформи уряд на чолі з Олексієм Гончаруком, який раніше керував аналітичним центром, що фінансується Євросоюзом.

"З огляду на реформаторські коментарі президента Зеленського і комфортну більшість його партії в парламенті, вони мають значний політичний капітал і простір для реалізації своєї законодавчої програми, яка, ймовірно, буде включати земельну реформу і реформу державних підприємств, а також угоду про нову програму МВФ", - додали в Goldman Sachs.

29 серпня відбулося перше засідання Верховної Ради дев'ятого скликання. Парламентарії призначили прем'єр-міністром України заступника голови Офісу президента, екс-главу Офісу ефективного регулювання Олексія Гончарука. Рада також затвердила новий склад Кабміну. Міністром фінансів залишилася Оксана Маркарова, міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства став почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, міністром енергетики та захисту навколишнього середовища - екс-керівник сектора енергетики Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель, міністром інфраструктури - екс-радник голови МВС Владислав Криклій, міністром Кабінету Міністрів - колишній IT-директор ПриватБанку, співзасновник monobank Дмитро Дубілет. У новому Кабміні відбулося об'єднання ряду міністерств, зокрема Мінекономіки з МінАПК і Міненерго з Мінекології.

Показати ще новини
Радіо NV
X