Гончарук хоче вивести всі держпідприємства в окремий холдинг і поділити Укрзалізницю

30 серпня 2019, 14:55

Новий Кабінет Міністрів може створити державний холдинг, куди увійдуть всі державні і комунальні підприємства.

Про це прем'єр-міністр України Олексій Гончарук сказав журналістам в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми зараз думаємо над створенням державного холдингу, який вивів би всі ці ДП і КП з-під міністерств, щоб у кожного міністра не було цих грон, що висять на балансі. З-під Кабміну це потрібно забрати, політики взагалі не повинні цим займатися. Це повинен бути окремий менеджмент. І у нас є попередня домовленість з сильною особистістю, яка очолить процес створення цього холдингу", - зазначив він.

Відео дня

Гончарук також виступив за проведення "великої приватизації". Він підкреслив, що "чим менше держави в економіці, тим краще".

"Звичайно, залишаться підприємства, які є стратегічними - та ж Укрзалізниця. Там є частина, яка не може бути приватизована - (залізничне - ред.) полотно", - сказав Гончарук.

Він вважає, що компанію потрібно поділити на три оператора. Лише один з них повинен залишитися в держвласності.

"Те, що може бути і є природною монополією, де не може бути конкурентного ринку, можна залишати державі. І то я б заводив туди приватний капітал на міноритарну частку, щоб він стимулював розвиток", - додав Гончарук.

Він також повідомив, що в уряду вже є кандидатура на пост глави Фонду держмайна. Ім'я цієї людини Гончарук назвати відмовився. За його словами, фінальна домовленість ще не досягнута.

Він також сказав, що глава Укрпошти Ігор Смілянський може перейти на нову, "більш амбітну" посаду.

Нагадаємо, вчора Рада призначила Гончарука прем'єр-міністром. За проголосувало 290 депутатів.

В ході виступу в парламенті він сказав, що зростання економіки України повинен прискоритися до 5-7%. На думку Гончарука, для цього потрібні дешеві кредити і рівні правила.

Показати ще новини
Радіо НВ
X