У Нацбанку назвали терміни відкриття іноземцям прямого доступу до цінних паперів України

1 жовтня 2018, 14:08

Національний банк України (НБУ) і міжнародна розрахунково-клірингова організація Clearstream узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Як зазначається, відкриття рахунку міжнародного депозитарію в депозитарії НБУ, або так званого "лінка", планується в першому кварталі 2019 року.

Відео дня

Нацбанк очікує, що завдяки наданню доступу іноземним інвесторам до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) через Clearstream зросте попит на цінні папери України, що підвищить їх ліквідність і привабливість на міжнародних ринках.

Крім того, це сприяє поліпшенню валютної структури державного боргу та ефективності трансмісійного механізму монетарної політики центробанку, а також подальшого розвитку ринку капіталу України.

"Відкриття можливості для здійснення операцій з державними цінними паперами в гривні через систему Clearstream є значним кроком у перетворенні України на повноцінного учасника глобального ринку капіталу. Інтеграція України в світову фінансову систему сприяє збільшенню припливу іноземного капіталу в українську економіку і посилить фінансову стабільність", - зазначив глава НБУ Яків Смолій.

"Ми раді отримати доступ до українського ринку капіталу через нашого місцевого партнера - НБУ. Це є частиною нашої спільної стратегії в країнах колишнього СНД і Центральної Азії: ми приєднуємо нові ринки капіталу цього регіону до нашої глобальної мережі. Це підвищує їх привабливість для міжнародних інвесторів, формуючи ефективну і стабільну розрахунково-клірингову середу", - в свою чергу прокоментував виконавчий директор Clearstream Banking Філіп Сейлл.


Міжнародна розрахунково-клірингова організація Clearstream і депозитарій Національного банку України з початку 2017 року ведуть переговори про встановлення між структурами так званого "лінка" - рахунків глобального депозитарію в депозитарії центробанку.

Відповідна ініціатива спростить доступ іноземних інвесторів до українських держоблігацій: іноземним інвесторам не буде необхідності йти в Україну і відкривати рахунок в банку, якщо у них є рахунок в глобальному депозитарії Clearstream. Вони зможуть купувати українські цінні папери безпосередньо. Крім цього, якщо хто-небудь з нерезидентів буде купувати українські облігації через Clearstream, то далі ці цінні папери можуть обератися за кордоном за іноземну валюту.

У майбутньому, коли облік державних цінних паперів буде переданий до Національного депозитарію України (НДУ), необхідно буде, щоб Clearstream також відкрив "лінк" НДУ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X