Суд призупинив розгляд справи по пов’язаним особам ПриватБанку через позов сім'ї Суркісів

14 серпня 2019, 15:18

Шостий апеляційний адмінсуд призупинив розгляд справи про визнання протиправним і скасування рішення НБУ з питань визначення пов’язаних з Приватбанком осіб

Як стало відомо НВ Бізнес, сьогодні Шостий апеляційний адміністративний суд призупинив розгляд апеляційної скарги Нацбанку України (НБУ) на рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня за позовом Тріантал Інвестментс ЛТД. Мова про визнання протиправним та скасування рішення комісії НБУ з питань визначення пов'язаних з Приватбанком осіб № 105.

Відео дня

Таке рішення суду пов'язане з тим, що зараз паралельно йде процес у Великій Палаті Верховного Суду за позовом сім'ї Суркісів до НБУ, ФГВФО, Мінфіну і Укргазбанку, де вони також оскаржують рішення НБУ № 105, в частині того, що вони є пов'язаними особами з ПриватБанком . А всі прийняті Верховним Судом рішення є обов'язковими до виконання для інших судових інстанцій, тому суд вирішив дочекатися рішення Верховного Суду. Найближче засідання відбудеться 27 серпня.

Нагадаємо, що Окружний адмінсуд Києва 17 травня зобов'язав Приватбанк повернути особисто сім'ї Суркісів 1,048 млрд гривень, 266,2 тис. 8 доларів і тис. Євро.

Відзначимо, що засідання проходило без представника Тріантал Інвестментс ЛТД, який не зміг взяти участі за станом здоров'я.

Як пояснили НВ Бізнес юристи НБУ, якщо Шостий апеляційний адмінсуд залишить без змін скасування рішення № 105, це ставить під сумнів правомірність процедури "bail-in" (обмін зобов'язань на акції додаткової емісії ПриватБанку) в процесі виведення його з ринку через неплатоспроможність на суму близько 30 млрд грн.

Процедура bail-in є технічною процедурою націоналізації ПриватБанку.

Контекст

18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможності. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора - EY.

Нагадаємо, що за три дні до голосування в другому турі президентських перегонів, в якій беззастережно виграв асоційований з Коломойським Володимир Зеленський, було відразу три рішення на користь екс-власника Приватбанку: 18 апреля Окружний адмінсуд Києва - визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Дата розгляду апеляції ще не відома; 19 квітня - цей же суд скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб, дата розгляду апеляції відбудеться 9 липня в Шостому апеляційному адмінсуді Києва.

Окремо слід наголосити, рішення від 20 квітня 2019 року, прийняте в суботу вночі Печерським районним судом Києва. Найвідоміший райсуд країни розірвав договору особистого поручительства Коломойського по кредитах рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X