Збереження нинішньої динаміки недовиконання держбюджету може призвести до скорочення витрат — НБУ

19 червня 2019, 16:18

У Національному банку України вважають істотними ризики невиконання держбюджету.

Про це йдеться в червневому звіті Національного банку України про фінансову стабільність.

"За п'ять місяців, за оперативними даними Держказначейства, податкові та митні органи недовиконали план надходжень до бюджету на 28,2 млрд грн. Приріст надходжень від податкових органів становив лише 4,8% в річному вираженні, тоді як планом було передбачене зростання на 13,8%, а митні органи збільшили перерахування на 2,2% в річному вираженні (замість планових +12.8%). Низькі темпи спричинені зростанням відшкодування ПДВ на 28% в річному вираженні, зміцненням обмінного курсу гривні та зниженням світових цін на ключові товари імпорту", - відзначили в НБУ.

Відео дня

Недобір податків було тимчасово компенсовано за рахунок боргових запозичень, а також завдяки Національному банку, який з випередженням графіка перерахував до бюджету 64,9 млрд грн. 17.3 млрд грн з цієї суми склали понадпланові перерахування.

"Однак якщо нинішня динаміка доходів збережеться, це збільшує вірогідність секвестру бюджету. Адже значні короткострокові потреби в погашенні й обслуговуванні боргу обмежуватимуть можливості уряду у фінансуванні дефіциту бюджету", - йдеться в звіті.

НБУ
Фото: НБУ
Показати ще новини
Радіо NV
X