Кабмін підвищив норматив відрахувань чистого прибутку держкомпаній до держбюджету до 90%

24 квітня 2019, 15:10

Суму відрахувань оцінюють в 15,4 млрд грн

Кабінет міністрів України підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку державних підприємств до бюджету на 2019 рік з 75% до 90%, а також скасував знижені нормативи для окремих підприємств. Відповідне рішення уряд ухвалив 24 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому в ході засідання глава Федерації профспілок України Григорій Осовий вказав на те, що таке рішення може позбавити підприємства можливості проводити модернізацію.

"Це доходи, передбачені бюджетом на 2019 год... Але ми визначили механізм, який дозволить через бізнес-планування компаній... скорочувати відсоток відрахувань (компаній, - ред.) на реалізацію їх інвестиційних програм", - прокоментував прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше пільги по відрахуванню до бюджету частини чистого прибутку мали Адміністрація морських портів України, Міжнародний аеропорт Бориспіль, Національний центр Олександра Довженка, Мистецький арсенал, а також ряд інших держпідприємств.

Згідно з експертним висновком до відповідного проекту постанови, яким володіє агентство, Міністерство фінансів оцінює суму відрахувань чистого прибутку до держбюджету в 15,4 млрд грн в поточному році.

Раніше повідомлялося, що згідно з рішенням Кабміну, підприємства з держчасткою направлять 50% прибутку за минулий рік на виплату дивідендів .

Показати ще новини
Радіо НВ
X