В НБУ заявили, що жоден суд не може звільнити Рожкову

30 травня 2019, 13:56

Нацбанк заявляє про посягання на його незалежність та створення небезпеки для стабільності гривні

Законні підстави щодо обмеження виконання Катериною Рожковою повноважень першого заступника голови НБУ відсутні. Про це повідомляє прес-служба НБУ у відповідь на інформацію про надходження позову від народного депутата Юрія Савчука з метою заборонити Катерині Рожковій виконувати повноваження першого заступника голови НБУ. 

Відео дня

У Нацбанку наголосили, що наразі не отримали відповідної позовної заяви.

"У випадку задоволення Окружним адміністративним судом міста Києва ухвали про забезпечення позовної заяви Національний банк матиме підстави вважати, що здійснюється пряме блокування роботи Національного банку, а також посягання на його незалежність, та створено загрози для забезпечення стабільності національної грошової одиниці", - говориться у повідомленні регулятора.

У НБУ наголошують, що заступник голови Національного банку звільняється з посади у випадках, передбачених статтею 20 закону про Національний банк України. "Підстава  звільнення заступника голови Національного банку "за рішенням суду" чинним законодавством не передбачена", - сказано у повідомленні.

"Національний банк занепокоєний ситуацією, що українські суди дедалі частіше стають інструментом тиску та впливу політиканів на роботу центрального банку. Ці обставини вкотре наглядно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту для політичного тиску на органи державної влади", – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Як повідомлялося, народний депутат від Народного фронту Юрій Савчук подав позов до голови Нацбанку Якова Смолія, його першого заступника Катерини Рожкової і Ради НБУ до Окружного адміністративного суду Києва.

Савчук вважає, що Рожкова сприяла "третім особам в сфері валютного регулювання і нагляду". Він просить суд визнати протиправними дії першого заступника голови НБУ, а також "бездіяльність голови НБУ Якова Смолія та ради НБУ", які не звільнили Рожкову. Савчук хоче, щоб суд зобов'язав їх це зробити.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X