Звільнити старого друга

10 листопада 2017, 19:00
Провалюєте реформу ринку газу. Як не провалити, якщо серед ваших радників – люди, що працюють на пана Фірташа – вони навіть не ховаються і шокують своєю присутністю на зустрічах представників Єврокомісії

І вони точно зроблять все для поховання будь якої реформи в газовій сфері.

Провалюєте реформу корпоративного управління в енергетиці. Просто нічого не робите – і все.

Відео дня

Провалюєте відділення газотранспортної системи від Нафтогазу і ставите Україну на дуже тонку межу, за якою – втрата газового транзиту і мільярдів доларів щорічно, з цим транзитом пов’язаних. І європейці вже прямим текстом і публічно кажуть вам на зустрічі “Україна держава незалежна, уряд приймає незалежні рішення – не потрібен вам транзит газу, то і не потрібен”.

Британці – відібрані за конкурсом – йдуть з Наглядової ради найбільшої компанії України Нафтогаз, публічно оголосивши що це через тиск і намагання керувати “по-українськи” з вашого боку (а ще одна причина, на яку вони вказують, – провал вищевказаних реформ).

Навіть ціну на газ для населення міністерство енергетики, що у вашій безпосередній сфері відповідальності, опублікувати не може. Бо підвищення ціни не подобається ні вам, ні прем’єр-міністру. який, судячи з усього, з вашої подачі оголосив, що ціну буде збережено стару. Хоча за методикою, яку сам же уряд у березні затвердив, її має бути підвищено. Міжнародний валютний фонд, який ставив таку методику за умову отримання мільярда доларів позики, справедливо вважає, що енергетичний блок уряду поводить себе, як наперсточник на на ринку: постанову Уряд прийняв, методику затвердив, а вже за місяць виконувати не хоче. Ну, не хоче – і все! Мені щиро жалко міністра фінансів – його замість вас відправили в МВФ домовлятися про ціну, хоча він і ні при чому. Чому вас не відправили? Таки відразу розуміли результат? Так і в пана Данилюка нічого не вийшло. Чомусь не дивує.

Весь цей час ваш керівник та старий друг – прем’єр-міністр України – вас захищає всіма силами і публічно розповідає, який ви гарний та ефективний менеджер.

Стає зрозуміло – і все більшій кількості людей – що підготовку до опалювального сезону ви також провалили.

Віялових відключень – щонайменше планових, коли людям повідомляють про відключення електрики заздалегідь – уникнути цієї зими шансів фактично неможливо. Хіба що температура так і не опуститься нижче за нуль градусів. А якщо ударять реальні морози, може статися, що підуть і аварійні відключення. Бо вже зараз через відсутність вугілля фактично зупинена Зміївська ТЕС. На Запорізькій, Бурштинській, Добротвірській, Ладижинській та Курахівській ТЕС запасів вугілля залишилось на 5-9 діб. Запаси вугілля менші, ніж мінімальний (гранично допустимий за технічними нормами) залишок вугілля для функціонування ТЕС, окрім наведених вище, на Придніпровській, Луганській та Криворізькій ТЕС. За затвердженим самим же урядом в червні планом накопичення вугілля в нас зараз мало б бути 3,4 млн тонн вугілля на складах, а є в наявності 1,4 (за даними на 30 жовтня).

Якщо додати до цього ще і фантастичну фінансову кризу – генеровану урядом, та його несвоєчасними розрахунками за енергоносії по субсидіях та бюджетниках – а загальна сума боргів на енергоринку стрімко йде за межу в 40 млрд грн – то ситуація стає зовсім “весела”.

При цьому, замість визнати проблему, ви, віце-прем’єр-міністр, з вашої подачі прем’єр-міністр, та, за вашою командою, міністр енергетики розповідаєте людям як все добре і які в нас гарні запаси. Поки не подивишся цифри, так і вірити хочеться – так всі злагоджено виступають.

Питання в тому, що якщо “все добре” – це відсутність електрики (і, відповідно, в багатьох випадках, і тепла) – то я чомусь боюсь думати, а що ж тоді для наших урядовців “погано”? Бо коли в мороз по 4-6 годин не працює в будинку котел (бо треба електрика) та нема світла, то “сумно, сумно аж за край” – і на спів при цьому не тягне.

Єдиний шанс до втримання ситуації у разі морозів – використання газу для генерації електрики. Нафтогаз цього року закачав у сховища майже 17 млрд кубів. Тільки от електрика “на газу” майже в два з половиною рази дорожча за електрику з вугілля. Особисто я не буду дуже щасливий сплатити в два з половиною рази більший рахунок взимку тільки тому, що уряд – а практично, профільний віце-прем’єр міністр – не здатен підготувати галузь до опалювального сезону належним чином.

Зрозуміло, що за набагато менші провали в роботі топ менеджера будь якої приватної структури звільнили би. Навіть за умови давньої дружби з директором.

В нашому уряді так не прийнято. Володимир Кістіон все ще залишається на посаді віце-прем’єр міністра України.

Та момент, коли новий віце-прем’єр точно буде для країни значно ціннішим за старого друга, вже настав.

Показати ще новини
Радіо НВ
X