Зустрічний вітер дедалі сильніший

15 листопада 2018, 11:50

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Департамент праці США оприлюднив дані про споживчу інфляцію (СPI), за жовтень. Як і очікувалося, базова інфляція, без урахування продовольства і палива, зросла на 0.2%. У річному вимірі зростання становить 2.1%, що нижче, ніж очікувалося. Але, як ми і припускали, це не мало особливого ефекту на ринок, і ще одна торгова сесія завершилася падінням: S&P 500 (-0.76%), Dow Jones (-0.81%) і Nasdaq (-0.90%). Схоже, що оптимізм, який захопив ринки аж на цілий день, після виборів, випарувався і вплив зустрічних вітрів, у вигляді зростаючих ставок і проблем у зовнішній торгівлі, стає дедалі сильнішим.

Відео дня

Тільки 2 з 11 секторів S&P 500 закінчили вчорашній день зростанням: комунікації (+0.46%) і нерухомість (+0.04%). Більше за інших постраждали фінансові (-1.37%), технологічні (-1.29%) і комунальні компанії (-1.13%), що падали на тлі скандалу з PG&E, акції якої знизилися в ціні на (-22%). Якщо обладнання компанії буде визнано причиною лісових пожеж у Каліфорнії, то страховка може не покрити суму всіх збитків і платити доведеться самій PG&E.

Серед технологічних компаній лідером падіння став Apple (-2.82%). За останній місяць акції компанії втратили в ціні майже (-15%). Ще трохи й акції найдорожчої в світі компанії увійдуть у ведмежий ринок.

Фінансові компанії теж втратили в ціні, після того, як новий голова Комітету сенату з фінансових послуг Максін Вотерс публічно заявила, що "часи слабких правил і законів" минули. Ще одним із факторів, що сприяв падінню, стало падіння прибутковості облігацій.

Прибутковість US Treasuries продовжує знижуватися. Прибутковість дворічних знизилася на 2 бп і на сьогодні становить 2.86%, а десятирічних, відповідно, на 3 бп, до 3.12%. За тиждень втрати становлять по 7 бп і в одних, і в інших паперах.

Ф'ючерси на WTI відіграли частину втрат і перервали падіння, яке тривало 12 днів поспіль. Ціна зросла на (+0.8%), до $56.14.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.41%), до позначки 96.75. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1349.

Ослаблення долара допомогло ф'ючерсам на золото трохи зрости, до $1,212.8, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Сьогодні у фокусі уваги роздрібна торгівля. Це стосується як макроекономічних даних, так і корпоративних результатів.

Департамент комерції США оприлюднить дані про роздрібні продажі за жовтень. Очікується, що вони зростуть на 0.5%, порівняно з 0.1% у вересні.

Також, Бюро трудової статистики оголосить жовтневі дані щодо цін на імпорт. Очікується, що зростання становитиме 0.1%, у порівнянні з 0.5% у вересні. За останні дванадцять місяців ціни зросли на 3.3%.

Що стосується квартальних результатів, то сьогодні їх оголосять роздрібні гіганти Walmart і Nordstrom.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X