Зупиніть главу Amazon

3 жовтня 2018, 12:06

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Відроджуваний оптимізм у питаннях зовнішньої торгівлі, пов'язаний з підписанням американо-канадської торгової угоди, дав поштовх до зростання цін на акції індустріальних компаній. Boeing (+1.07%), Caterpillar (+1.67%) і 3М (+1.66%) зросли і, як наслідок, Dow Jones (+0.46%) знову сягнув історичного максимуму, вже 14 раз упродовж цього рік. S&P 500 (-0.04%), практично, не змінився, а ось Nasdaq (-0.47%) продовжив падіння, розпочате в понеділок.

Відео дня

Amazon підвищує зарплату. Головною історією вчорашнього дня стало рішення Amazon підвищити мінімальну зарплату своїх співробітників до $15 за годину, починаючи з 1 листопада. Таке рішення пов'язано, передусім зі зростанням конкуренції за робочу силу в секторі роздрібної торгівлі, а також політичним тиском на компанію. Минулого місяця сенатор Сандерс вніс на розгляд законодавчий акт під назвою Зупиніть Безоса, який передбачає введення податків на великі корпорації, в розмірі, що повністю компенсує державні субсидії низькооплачуваним працівникам.

Підвищення рівня оплати праці призвело до зниження ціни на акції як Amazon (-1.65%), так і всього сектора роздрібної торгівлі більш ніж на (-3.2%).

Окрім прямого ефекту на сектор роздрібної торгівлі, підвищення рівня оплати праці компанією свідчить про зростання конкуренції на ринку праці і можливе зростання інфляції, в більш довгостроковій перспективі. А висока інфляція – це підвищення ставок з боку ФРС і далі, за відомим ланцюжком.

7 з 11 секторів S&P закінчили день підвищенням. Попереду були комунальний сектор (+1.29%), споживчі товари першої необхідності (+0.62%) і сировинні компанії (+0.45%). Трійка постраждалих виглядає так: споживчі товари не першої необхідності (-1.43%), нерухомість (-0.28%) і охорона здоров'я (-0.09%).

Листопадові ф'ючерси на WTI трохи втратили в ціні (-0.1%), до $75.23.

Прибутковість десятирічних US Treasuries зросла на 2 бп, до рівня 3.07%. Прибутковість дворічних становить 2.82%.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.2%) до позначки 94.98. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1575.

Ф'ючерси на золото зросли в ціні й торгуються на рівні $1,208.3, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Сьогодні на нас чекає кілька макроекономічних звітів. Зокрема, буде оприлюднено дані про економічну активність у сфері послуг, за вересень. Як очікується, дані мають продемонструвати впевнене зростання, але, разом з тим, це ще раз змусить інвесторів задуматися про можливе зростання інфляції.

Також, сьогодні буде оприлюднено звіт про зростання робочих місць у приватному секторі. Очікується, що у вересні було створено 184,000 робочих місць, порівняно з 163,000, у серпні.

Це гарна "розминка", перед тим, як у п'ятницю Департамент праці США оприлюднить найочікуваніший звіт тижня – про стан ринку праці. Ось, тоді і поговоримо про інфляцію і кризу, що наступає/відступає.

А поки що, всім гарного дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X