Зірки починають червоніти

6 листопада 2018, 12:28

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Схоже, що, як і космічні об'єкти, "зірки" ринку акцій останніх років починають остигати і світитися "червоним".

Вчора, під час торгової сесії, Apple (-2.84%) продовжив падіння і з моменту оголошення квартальних результатів, минулого четверга, втратив уже більше (-8%). Інвестори вважають, що компанія досягла піку, з точки зору продажів iPhone і прогнози на майбутнє не викликають у інвесторів достатнього оптимізму.

Відео дня

Ще однією з жертв стала Amazon (-2.27%) після того, як президент Трамп, який відчуває "велику особисту неприязнь" до Джеффа Безоса, глави компанії, заявив, що його адміністрація починає розслідування можливих порушень антимонопольного законодавства з боку Amazon.

Ще дві компанії FAANG теж завершили день "у червоному": Facebook (-1.11%) і Google (-1.67%). Netflix (+ 2.05%), навпаки, компенсував втрати попередніх днів. Але зусиль однієї, нехай і "зіркової", компанії не вистачило, щоб виправити ситуацію і витягти Nasdaq (-0.38%) з червоної зони.

Решта індексів завершили день підвищенням, S&P 500 (+0.56%), Dow Jones (+0.76%), чому дуже допомогло зростання фінансового сектора, натхненного результатами Berkshire Hathaway (+4.68% для акцій класу В і 5.06% для класу А).

Тільки 3 з 11 секторів S&P 500 завершили день у мінусі: комунікації (-0.31%); технологічні компанії (-0.18%) і споживчі товари не першої необхідності (-0.18%). Чемпіонами зростання стали нерухомість (+1.69%), енергетика (+1.61%) і фінансові компанії (+1.40%).

Грудневі ф'ючерси на WTI вчора завершили день на рівні $63.10, за барель.

Прибутковість US Treasuries майже не змінилася. І дворічні, і десятирічні втратили по 1 бп і торгуються, відповідно, на рівні 2.90% і 3.22%.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.24%), до позначки 96.31. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1412.

Ф'ючерси на золото торгуються на колишньому рівні, $1,234.4, за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

Звісно ж, виборів у США. На кону 435 місць у Конгресі і приблизно третина в Сенаті. Майбутній розподіл влади між Демократичною і Республіканською партіями матиме значний ефект на ступінь ефективності економічної політики США. Саме результати виборів стануть головним каталізатором для ринку найближчими днями, адже можлива більшість демократів у Конгресі, а республіканців у Сенаті може, на думку багатьох, привести до патової ситуації під час ухвалення нових, зокрема економічних, законів. З іншого боку, перемога республіканців і в одній, і в іншій палаті, може дати поштовх для подальшого зростання ринку акцій.

Президент Китаю Сі Цзіньпін, виступаючи на торговельній виставці в Шанхаї, пообіцяв знизити тарифи і зробити Китай відкритішим для імпорту. З його слів, протягом наступних 15 років імпорт до Китаю має становити $30 трильйонів, що вище за попередні оцінки, на рівні $24 трильйонів. Він також пообіцяв прискорити торговельні переговори з Японією, Кореєю та ЄС. Що ж стосується США, то ситуація залишається непростою. Лідери Китаю та США мають обговорити питання торгівлі на зустрічі G-20, в Аргентині, наприкінці листопада. Незважаючи на оптимістичні заяви Трампа, минулого тижня, Ларрі Кадлоу, головний радник президента США з економіки, поставив під сумнів можливість швидкого вирішення наявних проблем між країнами.

Сезон квартальних результатів триває і, хоча пік уже пройдено, на нас чекають результати ще великої кількості компаній, які зможуть вплинути на ринок.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X