Жінки на ринку праці

6 березня 2018, 09:00

Історично Міжнародний жіночий день був присвячений боротьбі жінок за свої права, у тому числі за права на гідну оплату праці і достойні умови праці.

Щороку в ООН порушується тема, присвячена боротьбі за гендерну рівність, розширення прав і можливостей жінок. Наприклад, минулого року, порушувалася тема "Жінки у мінливому світі праці: Планета 50-50 до 2030 року". Одне із важливих питань, що розглядається в рамках боротьби за гендерну рівність, – досягнення рівних прав на ринку праці, можливості жінок обирати будь-які професії і мати можливість реалізуватися у високооплачуваних і затребуваних сферах. Наша компанія проаналізувала, у яких сферах українського ринку праці представленість жінок найбільша та чи є різниця в побажаннях жінок і чоловіків стосовно типу зайнятості, графіка роботи.

Відео дня

Серед загальної кількості резюме на сайті hh.ua 48% розміщені представницями прекрасної статі. Найбільша їхня представленість у таких професійних сферах, як Управління персоналом (77% жінок серед усіх пошукачів), Бухгалтерія (77%), Наука, освіта (76%), Адміністративний персонал (76%), Домашній персонал (73%). Тоді як найменша – у категоріях: Робітничий персонал (13%), Авто (11%), Видобуток сировини (8%), Інсталяція (6%), Безпека (5%).

Побажання жінок і чоловіків майже не відрізняються у тому, на яку зайнятість вони очікують від роботодавців. Різниця в обох випадках складає 5%.

Окрім того, за гнучким графіком однаково бажають працювати як чоловіки, так і жінки.

Аналіз бази резюме показав, що на українському ринку праці все ще залишаються сфери з нерівномірною представленістю жінок та чоловіків. До топ-5 сфер з найбільшою представленістю жінок увійшли ті, які стереотипно вважаються жіночими. Не виключено, що такий стан речей є похідним і від того, як прийнято виховувати дітей, які навички в них розвивати, в яких професіях їм краще реалізовуватися. Втім, деякі стереотипи поступово відходять у минуле. Часткову зайнятість та гнучкий графік роботи бажають мати як чоловіки, так і жінки. І загалом, на ринку праці фактично однаковою мірою фігурують представники обох статей. Не тільки про гендерну рівність, але й про можливість вибору професії.

Показати ще новини
Радіо NV
X